Aygıt Yöneticisi'nde Toplu Sürücü Güncelleme Yapılabilir mi?

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 10 Pro 64 Bit kullanıyorum. Şimdi Windows Update'yi kontrol ettiğimizde her şey güncel olur mu? Bunu yapıyorum zaten de ek olarak ise aygıt yöneticisinden her aygıta sağ tıklayıp ''Güncelini Ara'' diyorum. Sonuç: Zaten güncel sürüm yüklü. Tek tek yapmaktan elim yoruldu açıkçası. Aygıt Yöneticisi'ndeki tüm aygıtları seçip topluca güncelleştirmeleri arama imkanı yok mu?

Ses sürücüsü ve ekran kartı sürücüsünü kendi sitelerinden yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirttiğiniz sürücüler dışında ethernet, chipset, RST yani Rapid Storage Technology (sistem Intel ise) sürücüleri de manuel kurulmalı.

Yanlış bilgilendirme!
Driver Solution Pack kur ve hepsini kursun o.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmak istediğiniz işlemi zaten Windows Güncelleştirme sistemi yapıyor. Yani sisteminizde bulunan tüm aygıtları otomatik olarak tarayıp en son uygun güncellemeleri Windows kendisi çekiyor. Aygıt Yöneticisi'nden baktığınız sürücüler de bunlardır. Maalesef tek tek el ile güncellemeniz gerekmekte.
Belirttiğiniz sürücüler dışında ethernet, chipset, RST yani Rapid Storage Technology (sistem Intel ise) sürücüleri de manuel kurulmalı.
Asım'ın da belirttiği donanımlara ait sürücüleri mutlaka temiz kurulum sonrasında yüklemeniz gerekmekte. Son sürücüleri yüklemezseniz yine de Windows stabil çalışacaktır, fakat her zaman tavsiye edilen en son sürücülerin yüklenmesidir ve bunu maalesef windows otomatik yapamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı