Ayıplı malın iadesi kabul olur mu?

Trendyoldan Mouse aldım kutudan çizik çıktı, bunu 1 hafta sonra satıcıya kusurlu ürün talebi oluşturarak söyledim(resim de paylaştım), satıcı kendisine inceleme için kargolamamı yani iade talebi oluşturmamı söyledi. Oluşturdum fakat iade kabul olur mu emin değilim. Ürünün kutusunda biraz hasar var üründe sadece çizik var. Çiziği ben istesem de çizemem incecik ama derin bir çizik, üretim hatası olabilir. İade ederler mi?
Başta problem yaratabilir. Trendyola yaz en kötü. Geri vermek senin hakkın. Sonuna kadar hakkını savun. Geri almak zorundalar.

Bekle derseniz 2dk bekler. Ürünü açarsınız üründe bir kırık çizik ezik falan varsa tutanak tutturursunuz. Beklemez çok iddialı olmuş. Bizim kargo çalışanları her seferinde bekliyor. Sorun çıkmadığı için tutanak tutturmadık henüz.

Bizim burda da beklemiyorlar😃 Adamın kargoyu bıraktıktan sonra bir kaçışı var görmeniz lazım. Zile basıp kaçan çocuk gibi😃

Bizim burada da beklemiyorlar😃 adamın kargoyu bıraktıktan sonra bir kaçışı var görmeniz lazım. Zile basıp kaçan çocuk gibi😃

Evet sorumluluk almamak için kaçanlar var. Biz de yıllarca uğraşa uğraşa komando olduk bu konuda. Pusuda bekliyorum kargocuyu görür görmez bir dakika bekle de kontrol edeyim diyorum. Av avcı ilişkisi var aramızda.

Evet sorumluluk almamak için kaçanlar var. Biz de yıllarca uğraşa uğraşa komando olduk bu konuda. Pusuda bekliyorum kargocuyu görür görmez bir dakika bekle de kontrol edeyim diyorum. Av avcı ilişkisi var aramızda.

Bozuk çıksa bile onu geri veremezsiniz, kargocunun görevi ürünün sağlam olup olmadığını anlamak değil. Tutanak tutabilirsiniz yoksa başka seçeneği yok. Bu dediğiniz şey kargocularda hizmet olarak satılıyor(ayrıyeten), kontrollü teslim diye geçiyor. Telefon alıp içinden salatalık çıkmasını önlemek için yapılmış bir sistem.

Bozuk çıksa bile onu geri veremezsiniz, kargocunun görevi ürünün sağlam olup olmadığını anlamak değil. Tutanak tutabilirsiniz yoksa başka seçeneği yok. Bu dediğiniz şey kargocularda hizmet olarak satılıyor(ayrıyeten), kontrollü teslim diye geçiyor. Telefon alıp içinden salatalık çıkmasını önlemek için yapılmış bir sistem.

İşte cevap zaten soruda gizli arkadaşım. Siz kargocunun yanında tutanak tutturursanız iade ederken her türlü sorundan kaçınmış olursunuz. Siz ürünü aldınız 1 hafta sonra ya bu ürün çizik dediniz satıcı da almamak için her yolu dener. Bakın içinde sizin ulaşamayacağınız bir parçası kırık demiyorum çizik diyorum. Ama tamam siz kargocuya tutanak tutturmayın. Böyle yapın belki satıcı iyi bir satıcıdır size sorun çıkarmaz. Kim bilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı