Ayıplı Ürün İade Süresi Ne Kadardır?

Eğer ürün geldiği gibi ayıplıysa 14 gün içinde iade şartı var. Alışılmış olarak kullanıcı hatası diyecekler. Tüketici haklarında ürünün fiyatına göre 2 hafta-6 ay arası bir süre var.

@inPijamas
Arkadaşın dediği gibi teslim aldığın bir ürün için kullanmadan belli olacak bir şeyse 14 gün içinde bu durumun bilgisini geçerek iade formu doldurup geri gönderiyorsun.
Diğer sorunlar için teknik servis sorunlu cihaz onayı verip değişim veye para iadesi raporu ile işlem yapabilirsiniz.

@inPijamas
Arkadaşın dediği gibi teslim aldığın bir ürün için kullanmadan belli olacak bir şeyse 14 gün içinde bu durumun bilgisini geçerek iade formu doldurup geri gönderiyorsun.
Diğer sorunlar için teknik servis sorunlu cihaz onayı verip değişim veye para iadesi raporu ile işlem yapabilirsiniz.
Kullanmadan belli olacak bir sey degil sanirsam pcmin ekran kartinda bi sikinti var bilgisayari alali 9 ay oldu ve bu sorunu 9 aydir cozemiyorum aldigim yere goturdum ve bir sikinti olmadigini soyluyorlar fakat yine ayni sey oluyor hicte ilgilenmiyorlar tuketici haklarina basvursam cihazin ayipli oldugunu iddia etsem parami geri alabilir miyim sizce ?

Sizin tespit ettiğiniz ekran kartı sorunu nedir.
Aldığınız cihaz toplama ise ekran kartını çıkartın. Sonra kutusu mevcut ise tüm paket içerikleri ile birlikte ekran kartını servise bırakın.

Ekran kartının kutusu ve içerikleri sana teslim edilmediyse. Servise bu durumu bildirin. Değişim veya iade kararı konusunda sıkıntı olabilir bu durum.

Sıkıntıyı söylerseniz yardımcı olabiliriz.
Bilgisayarim laptop ekran kartim gtx 1060 6gb lik versiyonu fakat ekran kartim iyi olmasina ragmen düsük fps ve kasma oluyor sıkıntı budur hocam ne yapmaliyim ?
Sizin tespit ettiğiniz ekran kartı sorunu nedir.
Aldığınız cihaz toplama ise ekran kartını çıkartın. Sonra kutusu mevcut ise tüm paket içerikleri ile birlikte ekran kartını servise bırakın.

Ekran kartının kutusu ve içerikleri sana teslim edilmediyse. Servise bu durumu bildirin. Değişim veya iade kararı konusunda sıkıntı olabilir bu durum.
Maalesef toplama degil laptop

Şimdi kullandığınız laptop modelini bilmiyoruz.
Laptop ekran paneli 60 Hz olduğunu düşünüyorum.

Sen 60 fps üzerine çıkmak istediğin zaman vsync özelliğini kapat.
Bazı oyunlarda fps limitini kapatan seçenek mevcut. Vsync kapatıldığı zaman.
Ancak vsync kapatıldığı zaman ekran kartı ve panel arasındaki eşitleme bozulacağı için görüntü üzerinde yırtılma olacaktır.

Kasma durumuna gelirsek benim düşüncem şu şekilde.
Laptop cihazlarda ekran kartı özellikleri biraz kırpılıyor. Bu sebeple biraz performans kaybı oluyor. Bunun üzerine laptop çalışma ısı değerleri daha yüksek olduğu için ekran kartı fazla ısı yüzünden performans veremiyor olabilir.

Laptop güç kullanımını yüksek performans modu ile kullan.
Arka plan üzerinde kullanmadığın aktif program bırakma.

Şimdi bir durum daha var. Sen oyun esnasında yüksek performanslı Nvidia işlemcisi yerine entegre grafik kullanıyor olabilirsin.

Nvidia denetim masası > 3D ayarlarının yönetilmesi > Genel ayarlar üzerinden tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seç ve uygula.
Yada otomatik olarak bırakıp program ayarları sekmesine geç. Hangi oyunların ve programların yüksek performanslı Nvidia işlemcisini kullanabileceğini ayarla ve uygula.

Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa teknik destek al. Kendince şüphelendiğin sorunları bildir.
Donanımsal sorun tespit edilip bu durumun onarımı mümkün değilse zaten değişim veya para iadesi kararı çıkıyor.

Şimdi kullandığınız laptop modelini bilmiyoruz.
Laptop ekran paneli 60 Hz olduğunu düşünüyorum.

Sen 60 fps üzerine çıkmak istediğin zaman vsync özelliğini kapat.
Bazı oyunlarda fps limitini kapatan seçenek mevcut. Vsync kapatıldığı zaman.
Ancak vsync kapatıldığı zaman ekran kartı ve panel arasındaki eşitleme bozulacağı için görüntü üzerinde yırtılma olacaktır.

Kasma durumuna gelirsek benim düşüncem şu şekilde.
Laptop cihazlarda ekran kartı özellikleri biraz kırpılıyor. Bu sebeple biraz performans kaybı oluyor. Bunun üzerine laptop çalışma ısı değerleri daha yüksek olduğu için ekran kartı fazla ısı yüzünden performans veremiyor olabilir.

Laptop güç kullanımını yüksek performans modu ile kullan.
Arka plan üzerinde kullanmadığın aktif program bırakma.

Şimdi bir durum daha var. Sen oyun esnasında yüksek performanslı Nvidia işlemcisi yerine entegre grafik kullanıyor olabilirsin.

Nvidia denetim masası > 3D ayarlarının yönetilmesi > Genel ayarlar üzerinden tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seç ve uygula.
Yada otomatik olarak bırakıp program ayarları sekmesine geç. Hangi oyunların ve programların yüksek performanslı Nvidia işlemcisini kullanabileceğini ayarla ve uygula.

Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa teknik destek al. Kendince şüphelendiğin sorunları bildir.
Donanımsal sorun tespit edilip bu durumun onarımı mümkün değilse zaten değişim veya para iadesi kararı çıkıyor.
Tavsiyerin icin tesekkur ederim ama maalesef senin dediklerinide daha onceden uyguladim yine sabit fps ve kasma devam ediyor ayni model pc arkadasimda var ama onda hic bir sikinti yok sicakliga gelirsek sicaklik degerleri normal teknik destegede gelirsek kendilerine sorunu bildirdim kendileride kontrol ettiler fakat hicbir sey olmadigini soylediler ama sorun hala devam ediyor cok caresiz kaldim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı