Aylik geliri olan sigortasiz biri kredi çekebilir mi?

ACExACE

Hectopat
Merhaba örnek veriyorum dedem 10k her ay düzenli para gönderiyor bana bununla taşıt kredisi çekebilir miyim sigortam yok üniversite öğrencisiyim.

Not dediğim gibi örnek verdim durumu yanlış anlamayin.

Merhaba örnek veriyorum dedem 10k her ay düzenli para gönderiyor bana bununla taşıt kredisi çekebilir miyim sigortam yok üniversite öğrencisiyim.

Not dediğim gibi örnek verdim durumu yanlış anlamayin.

Eski çalıştığım yerde yaklaşık bende o civarlarda elden maaş alıyordum ancak bankalar bunu kabul etmiyor. Maaş bordrosu gibi bir şey istiyorlar ama bir tanıdığın varsa müdür ya da yönetici onlar ayarlıyorlar ben o sayede çekebildim.

Sene 2015. Benim abim yapı kredi bankasından bana 2-3 günde bir harçlık gönderiyordu. Bende yapı kredi internet şubeden kredi başvurusu yapmıştım. Hiç haberim yok kredi onaylanmış ve beni aradılar "kullanmak istiyor musunuz?" diye. Bende çekip motor ve araba almıştım. Yani demem o ki bankada ki aktif çalışan hesabınızı göz önünde tutarak banka size dilerse kredi onayı verebiliyor. Ama direkt gidip de çekmek isterseniz tabi onay vermezler bunun için belirli bir süre geçmesi lazım. Bu arada sigortam ve belli bir gayrimenkul veya arabam yoktu. Yani hiçbir gelir beyan edemiyordum. Ama kredi skorum yeni oluşmuştu ve biraz iyi durumda idi.

Gelir beyanı bulunmayan ve bu gelirin duraksamayacağını beyan etmeyen hiç kimse kredi çekemez. Sadece sigortalı çalışan (maaş bodrolu) olmanızda yetmiyor. Yüksek kredilerde teminat istenmekte. Ayrıca Findex skorunuzunda iyi olması gerekiyor. Bankada çalışan biriyim. Banka parasının geri dönüşünün garantisi olmayacak kişi ve kuruluşlara kredi vermez (Ayrıca BDDK düzenlemesinden dolayı da veremez.)

Yeni konular

Geri
Yukarı