Aylık geliriniz ne kadar?

22 yaşında gemi makina bakım teknisyeniyim. Aylık gelirim değişmekle beraber 7000 - 7500 TL arasında oluyor. Ülke şartlarında şanslı olduğumu düşünüyorum. Tabii ki bu parayı kazanmak için yeri geldiğinde gecemi gündüzüme katıyorum.

Değişkenlik gösteriyor bazen 5K bazen 15-20k bazen 40k falan değişiyor. Birde herkes gibi bu son 1 yıldır daha az
Ama tabi ben kaznmıyorum

Yabancı diller öğren, işini gerçekten iyi yap, iş konusunda firmalarla iletişime geçmek konusunda cesur ve ısrarcı ol. Eninde sonunda kazanırsın, üstelik gördüğün gibi "iyi" kazanırsın. 30 yaşında 3. yabancı dilimi öğrenirken benimle "Bu yaşında defterle okula mı gideceksin?" diye dalga geçen arkadaşlarım oldu, onların durumunu görünce kimin doğru yaptığından emin oluyorum.

İngiltere ve Fransa'daki 2 mimarlık firmasına sözleşmeli (yıllık ya da iş sayısı garantili) 3 boyutlu modelleme/görselleştirme, multiplayer oyun yapan firmaya da modelleme/kaplama ve akışkan mekanikleri için proje bazlı destek veriyorum.
Hocam bu firmalar hangi ülkeden olursa olsun İngilizce ile iletişim kurmuyorlar mı? 2. Yabancı dil gerçekten gerekli oluyor mu yani? Şu anlık orta (Türkiye standartlarına göre iyi) İngilizcem var ama farklı bir dil öğrenmek yerine İngilizcemi geliştirmek bana daha yakın geliyor. Sizden bir abi tavsiyesi alabilir miyim😄

Yeni konular

Geri
Yukarı