Aylık geliriniz ne kadar?

Yabancı dil bilmek böyle işleri yapmayı sağlar mı hocam? Merak ettiğim için soruyorum. Belki ben de yapabilirim diye.
Yabancı diller öğren, işini gerçekten iyi yap, iş konusunda firmalarla iletişime geçmek konusunda cesur ve ısrarcı ol. Eninde sonunda kazanırsın, üstelik gördüğün gibi "iyi" kazanırsın. 30 yaşında 3. yabancı dilimi öğrenirken benimle "Bu yaşında defterle okula mı gideceksin?" diye dalga geçen arkadaşlarım oldu, onların durumunu görünce kimin doğru yaptığından emin oluyorum.

Ne iş yapıyordunuz hocam?
İngiltere ve Fransa'daki 2 mimarlık firmasına sözleşmeli (yıllık ya da iş sayısı garantili) 3 boyutlu modelleme/görselleştirme, multiplayer oyun yapan firmaya da modelleme/kaplama ve akışkan mekanikleri için proje bazlı destek veriyorum.

Benim aylık 300 TL olan bursum var. Onun dışında babam 5700-6000 TL civarı geliri var. Orta gelirli bir aile çocuğuyum kısaca.

Sabit bir gelirimiz yok ama şartların normal olduğunu düşünürsek eve aylık 15 falan giriyordu. Ama pandemide bu değer 5'lere 6'lara kadar düştü.

6350TL sabit gelir. Bunu dışında ek gelirler her ay olmasa da 300-500TL eklenebiliyor bu sayıya.

Yabancı diller öğren, işini gerçekten iyi yap, iş konusunda firmalarla iletişime geçmek konusunda cesur ve ısrarcı ol. Eninde sonunda kazanırsın, üstelik gördüğün gibi "iyi" kazanırsın. 30 yaşında 3. yabancı dilimi öğrenirken benimle "Bu yaşında defterle okula mı gideceksin?" diye dalga geçen arkadaşlarım oldu, onların durumunu görünce kimin doğru yaptığından emin oluyorum.

İngiltere ve Fransa'daki 2 mimarlık firmasına sözleşmeli (yıllık ya da iş sayısı garantili) 3 boyutlu modelleme/görselleştirme, multiplayer oyun yapan firmaya da modelleme/kaplama ve akışkan mekanikleri için proje bazlı destek veriyorum.
Hocam ben de büyüyünce İngilizce ve Türkçe başta olmak üzere bir de Almanca veya İspanyolca öğrenmeyi planlıyorum. Zaten pilot olmak istiyorum ve bunun için İngilizce zorunlu. Önceliğim Türkiye'de pilot olmak ama burada olmazsa da Almanya veya Amerika'ya giderim.
Benim aylık gelirim babamın yanında çalışınca verdiği ile harçlıklar 200 TL civarında oluyor genelde. Babam ise aylık 50-60 bin TL arasında kazanıyor kimi zaman daha da fazla artmakla beraber kimi zaman daha az oluyor.
Mesleği nedir?

Yabancı dil bilmek böyle işleri yapmayı sağlar mı hocam?
Hangi dillerin ne düzeyde bilindiğine göre değişir. Bazı dilleri öğrenirsin, o dilden anlamış ve konuşuyor olursun sadece. Kazanç sadece bilmek olur.
Bazı dilleri öğrenince de kişinin önü açılır.
Gördüğüm kadarıyla Technopat üyeleri işini rayına oturtmuş insanlardan oluşuyor.

Hangi dilleri bildiğinizi merak ettim. Ayrıca dil öğrenme ile ilgili tüyo verebilir misiniz?

Gördüğüm kadarıyla Technopat üyeleri işini rayına oturtmuş insanlardan oluşuyor.
En az %90'ı yalan söylüyor, moderatör olduğum dönemlerde hangi üyelerde nelerle karşılaştığımı bir anlatsam çok olay çıkar. :D

Hangi yabancı dilleri bildiğini merak ettiğin kişi bensem İngilizce, İspanyolca ve Fransızca biliyorum. Dil öğrenmek için sürekli tekrar yapacaksın, en basit ifade kurallarının temelini iyi oturtacaksın ve sürekli cümle kurarak/kendi kendine sohbet ederek o dili kullanmaya çalışacaksın. Sık sık ödev cümleleri ve makaleler yazıp bilen birine kontrol ettirip hatalarını düzelteceksin bir de.

Geri
Yukarı