Aylık vücut geliştirme giderleriniz ne kadar? (Temmuz 2022)

Sondan başlayayım; kendini sağa sola çevirdiğin alet oblik kasları için. Şu an için sana gerek yok, tamamen göz boyama hareketidir o çünkü insan onu yapınca sanıyor ki simit bölgesindeki yağlar çalışınca kolayca eriyecek. Oysa bir bölgeyi çalıştırmanın o bölgedeki yağ yakımına fazladan etkisi sadece %5'tir. Setlerdeki yineleme sayın (12) ve setler arası dinlenme süren (1.5 daakika) normal insanlar için olan bir program. Kilolu insana bu program yazılmamalı, sen dediğim gibi setleri 20-30 yineleme (12 değil), setler arası dinlenme süreni ise 20-40 saniye arasında tut. İçecek konusunda bir gereksinimin olduğunu sanmıyorum. Amacın kas kütleni artırmaksa antrenmandan sonra protein tozu kullanabilirsin (İlk 6 aydan önce protein tozu kullanmak da vücudun metabolizmasını kolaya alıştırmamak için pek önerilmiyor.). Zaten amacın yağ yakımı, beslenmene dikkat etsen yeter bence. Uzay/hiper bisikleti internetten aratınca bulabilirsin, kolaya kaçma :p
Tekrardan çok teşekkürler. Aslında uzay/hiper bisikletini YouTube'a yazmıştım nasıl bir şey olduğunu ve nasıl yapıldığını öğrenmek için. Eliptik bisiklet çıktı, uzay yürüyüşü falan çıktı o yüzden yeniden sorayım dedim. Eliptik bisiklet bahsettiğiniz şey sanırım.
Protein tozu kullanmam muhtemelen. Setleri önce 20'den başlayıp ilerleyen günlerde 30'a yükselteceğim. Dinlenme süremi de azaltacağım. Tavsiyeler için sağ olun.

Hocam glisemik indeks önemli de aşırı kafaya takmayın. Mesela tavuk pilav tüketeceksiniz. Esmer pirinç yok diye pilavdan vazgeçmeyin. İlla alternatif aramayın. Zaten tavukla beraber yeşillikler ile beraber tüketeceğiniz için karışık bir şekilde sindirileceği için şekeriniz uçmaz.
Bu ekonomide kafaya takınca deliriyorsunuz. Benim klasik rutin; Yağ yakmak istiyorsam normal F/P pirinç, ödem atmak istiyorsam bulgur pilavı. Hakkını verince her türlü istediğinize ulaşıyorsunuz.

Bu ekonomide kafaya takınca deliriyorsunuz. Benim klasik rutin; Yağ yakmak istiyorsam normal F/P pirinç, ödem atmak istiyorsam bulgur pilavı. Hakkını verince her türlü istediğinize ulaşıyorsunuz.
Evet. Zaten ekonomik durum normal olsa da fazla uğraşmamak lazım. Fit Yemek'in bununla ilgili videosu vardı.

Bulgur demişken Amazon'dan şöyle bir bulgur sipariş ettim. İnşallah güzeldir. Yorumları olumlu.

Eliptik bisiklet çıktı, uzay yürüyüşü falan çıktı o yüzden yeniden sorayım dedim. Eliptik bisiklet bahsettiğiniz şey sanırım.
Aynen aynen, diğer bir adı da o. Eliptik bisiklet, uzay bisikleti, hiper bisiklet hepsi aynı.

Bu ekonomide kafaya takınca deliriyorsunuz.
Kötü bir haberim var. Dün bir grafik inceledim ve bu tarım ve hayvancılık girdilerinin (Gübre, yem vb.) 2019'dan bu yana yüzdelik artış oranlarını içeriyordu. 2020'te %6, 2021'de %17 ve 2022'de %117 artış göstermiş. 2022'de masraf yapılan tarım ve hayvancılık girdilerinin ürünleri pazara, marketlere henüz çoğunlukla yansımadı. Bu ne demek oluyor anlatayım; Eylül, Ekim aylarından itibaren tarımsal ve hayvansal gıdalara yeni çok yüksek zamlar gelecek demek.

Geri
Yukarı