Aynı Konfigrasyona Sahip Pc'lere İmaj Dağıtımı

• Konuyu başlatan 571
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B

571

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Elimde tüm konfigrasyonları (Anakart,İşlemci,Ram,Harddisk,Ekran Kartı) aynı marka ve model olan 11 adet bilgisayara Windows kurulumu yapmam gerekiyor.

İşin kolayına kaçıp imaj alarak yükleme yapmak istiyorum. Fakat sağlıklı bir döküman bulamadım.Bu kurulumu gerçekleştirmek için nasıl bir yol izleyebilirim. Bilgisayarların hem C hemde D sürücüsünde veri olacak bunları olduğu gibi diğer makinalara nasıl aktarım yapabilirim.

Örneğin; Bir tane bilgisayara Windows'u kurup ardından sürücüleri ve gerekli yazılımları kurduktan. D sürücüsüne de istediğim dosyları yerleştirip. Windows çalışırken diğer makinaların Diskini bu kurulu bilgisayarın ki ile klonlayabilirmiyim.Zira DVD medya ile imaj taşımam çok zor D sürücüsünde 200 GB data olacak.

Bu işlemi Acroinis True İmage ile yapabilirsiniz. Bir bilgisayara kurulum yaptıktan sonra sistemin yedeğini alırsınız. Daha sonra ağdan yedeği dağıtabilirsiniz. Veya yedeği USB HDD ' ye alıp kurabilirsiniz. Sosyal ' de bu konu ile rehber var mı bilmiyorum. Ama bunun için çok çeşitli programalar var. En çok kullanılan Acronis True İmage.

200GB data hem imaj alması hem imajı yüklemesi uzun sürer. 200GB veriyi bi usb hdd'ye at orada kalsın.
Acronis de kullanabilirsin ama ben clonezilla kullanıyorum grafik arayüzü yok zor gibi gözüküyor ama basit kullanımı var. Clonezilla'dan savedisk seçip imaj al usb hdd içine, restoredisk seçeneğiyle de diğer bilgisayarlara imajı yükle. 200GB veriyi de her birine tek tek kopyala.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı