Aynı ağda Wi-Fi ile çalışan Aspire 5750G kablo ile çalışmıyor

Drackin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçen gün salondaki Wi-Fi ile çalışan bilgisayarımı modemin olduğu kendi odama taşıdım fakat bir sorunla karşılaştım. Normal şartlarda kablo ile bağlanmak Wi-Fi ile bağlanmaktan daha stabil olduğu için Wi-Fi yerine kablo kullanmaya karar verdim. Fakat sorun şu ki; Wi-Fi ile çalışan bilgisayarım kabloya takınca çalışmıyor. Yani internet kabloya bağlanınca çekmiyor. Açacak olursam: Kabloyu ilk bağladığımda (o da bilgisayar açıldıktan sonra ilk defa taktıysam) sadece birkaç dakika kablodan internet geliyor ve sonra İnternet Yok diyor ve Wi-Fi ile bağlanmak zorunda kalıyorum. Bilgisayarı yeniden başlatınca da aynı olay devam ediyor. Modemde taktığım soketin ışığı yanıyor yani her şey düzgün, bilgisayar da kabloyu algılıyor ve ayrıca belki kablo kaynaklıdır diye başka bir kablo taktım sonuç yine aynı. Var mıdır bulabileceğiniz bir çözüm? (Sürücüler güncel.)

• Marka-Model: Acer Aspire 5750G
  • İşletim Sistemi: Windows 10 21H2

(Aygıt Yöneticisi ve problemin görselini yükledim.)

Dosya Ekleri

• problem.png
    problem.png
    149,1 KB · Görüntüleme: 27
  • devicemanager.png
    devicemanager.png
    50,3 KB · Görüntüleme: 26
Aygıt yöneticisinden en üstteki bağdaştırıcıyı kaldırın, sonra donanım değişikliklerini taraya basın. Bakalım bir değişiklik olacak mı?

Aygıt yöneticisinden en üstteki bağdaştırıcıyı kaldırın, sonra donanım değişikliklerini taraya basın. Bakalım bir değişiklik olacak mı?
Dediğiniz gibi yaptım önce Broadcom adıyla başlayan sürücüyü kaldırıp sonrasında Ağ Bağdaştırıcılarına sağ tıklayıp dediğinizi yaptım ve düzeldi gibi şu an kablo ile bağlanıyorum ama umarım tekrar aynı sorunu yaşamam. Teşekkür ederim.
Sorunu tekrar yaşıyorum bunu yaptıktan sonra Wi-Fi ile de çalışmamaya başladı. Bağlı gözüküyor, internet var ama bir yere giremiyorum. Kabloyu söküp bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor internet erişimi için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı