Aynı anda 3 dil öğrenilebilir mi?

İyi akşamlar, iyi sosyaller. Ben dillere aşırı ilgili bir kişiyim ama bunu geç fark ettim.
Şu an B1-B2 İngilizce ve A2 japoncam var ve büyük ihtimalle yaza kadar Kanji'ler hariç B1 olurum. (Japonca seviyesine göre N4 ortaları.)
Sorum şu.
Ben yaz da İspanyolca'ya başlasam sorun olur mu veya aranızda böyle şeyler deneyen var mı?
Tüm cevaplara açığım iyi sosyaller.
İlk önce İngilizcene önem ver en az c1 ol ondan sonra hangisini öğrenmek istediğine karar ver şöyle düşün ben bu dil için o kadar çalışıyorum ama ileride bana faydası ne olacak? I yüzden Japonca yerine İspanyolca öğrenmeni öneririm japonyaya gitmek gibi bir planın yok ise

İlk önce ingilizcene önem ver en az C1 ol ondan sonra hangisini öğrenmek istediğine karar ver şöyle düşün ben bu dil için o kadar çalışıyorum ama ileride bana faydası ne olacak? I yüzden Japonca yerine İspanyolca öğrenmeni öneririm Japonya'ya gitmek gibi bir planın yok ise.

O benim üniversiteme bağlı eğer istediğim gibi 2 üniversite okursam birini Japonca üzerine okuyup gitmek isterim :D

İyi akşamlar, iyi sosyaller. Ben dillere aşırı ilgili bir kişiyim ama bunu geç fark ettim.
Şu an B1-B2 İngilizce ve A2 japoncam var ve büyük ihtimalle yaza kadar Kanji'ler hariç B1 olurum. (Japonca seviyesine göre N4 ortaları.)
Sorum şu.
Ben yaz da İspanyolca'ya başlasam sorun olur mu veya aranızda böyle şeyler deneyen var mı?
Weeb diyorum başka bir şey demiyorum.

Weeb diyorum başka bir şey demiyorum.
Dalga mı geçtin bana mı öyle geldi?

O benim üniversiteme bağlı eğer istediğim gibi 2 üniversite okursam birini Japonca üzerine okuyup gitmek isterim :D
Öğrenmen güzel ama kimse japonyada çalışmak istemez hatta geçenlerde genç öğrenci kesim japonyaya daha çok gelsin diye giriş şartlarını düşürdüler ama düşük ücret ile fazla çalışmalarının yanı sıra kaçak şirketler çok olduğu için çalışma şartlarıda kötü gitmeni şahsen önermem çünkü animelerde göründüğü gibi bir yer değil.

Dalga mı geçtin bana mı öyle geldi?

Öğrenmen güzel ama kimse Japonya'da çalışmak istemez hatta geçenlerde genç öğrenci kesim Japonya'ya daha çok gelsin diye giriş şartlarını düşürdüler ama düşük ücret ile fazla çalışmalarının yanı sıra kaçak şirketler çok olduğu için çalışma şartları da kötü gitmeni şahsen önermem çünkü animelerde göründüğü gibi bir yer değil.

Animeci bir manyak değilim zaten :D Japonya'nın durumundan da haberdarım zaten Tokyo'da çalışmak istemem en kötü yer orası,Japonca öğrenme sebebim de anime değil zaten :D Japonca öğrenmeye başladıktan sonra animeye başladım çünkü Japonca dinlemem gerekiyor sonuçta ama anime ağızı ile gerçek ağız farklı bunu biliyorum ama film ya da dizi yok düzgün,Disney + ta Japonca dublajlı film izliyorum artık öyle yokluktayım. :D

Animeci bir manyak değilim zaten :D Japonya'nın durumundan da haberdarım zaten Tokyo'da çalışmak istemem en kötü yer orası,Japonca öğrenme sebebim de anime değil zaten :D Japonca öğrenmeye başladıktan sonra animeye başladım çünkü Japonca dinlemem gerekiyor sonuçta ama anime ağızı ile gerçek ağız farklı bunu biliyorum ama film ya da dizi yok düzgün,Disney + ta Japonca dublajlı film izliyorum artık öyle yokluktayım. :D
Umarım öğrenirsin illaki işine yarar

Sorum şu.
Bir sınava vesaire aceleniz yoksa twk tek gidin, dilin ve dilin geldiği ülkenin kültürünün keyfini çıkarın. İyice oturtmanıza yardımcı olur kesinlikle.

30 dile 1 saat çalışacağınıza 1 dile 30 saat çalışın bence. Dil öğrenmek süreklilik ister. Öğrendim hop bitti olmuyor maalesef her gün o dil üzerinden minimum 1 saat çalışmak gerek yoksa hafızadan siliniyor. Bu yüzden twker teker yavaş ve sindirerek öğrenirseniz sizin için çok faydalı olur.

30 dile 1 saat çalışacağınıza 1 dile 30 saat çalışın bence. Dil öğrenmek süreklilik ister. Öğrendim hop bitti olmuyor maalesef her gün o dil üzerinden minimum 1 saat çalışmak gerek yoksa hafızadan siliniyor. Bu yüzden twker teker yavaş ve sindirerek öğrenirseniz sizin için çok faydalı olur.

Hocam bunun farkındayım zaten konuda da "a2" japoncam var dedim yani sürekliliğin farkındayım soruyu sorma amacım gelecekte CV'me donanımlı şeyler yazmak istiyorum zaten her gün 2 saat dil çalışıyorum :D

Bir sınava vesaire aceleniz yoksa twk tek gidin, dilin ve dilin geldiği ülkenin kültürünün keyfini çıkarın. İyice oturtmanıza yardımcı olur kesinlikle.

Hocam şu anlık hobi ama gelecekte 2.meslek olarak yapmak isterim (çevirmenlik vs.)Günümün 1.30 saati zaten Japon tarihine gidiyor :D,İngiliz kültürü ile içli dışlıyım zaten Reddit gibi siteler sayesinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı