Çözüldü Aynı anda direksiyon kamerası ve oyun kaydına girmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Merhabalar. Merak ettiğim bir konu var yazın inşallah hayalimdeki direksiyon setini alabilirsem video çekmeye başlamak istiyorum sessiz sedasız konuşmadan sadece oyun kaydını göstermek için. Sorum şu, oyun kaydına başladığım anda direksiyonu çekecek kameranın da kaydına girmek istiyorum ki gecikme olmasın videoyla direksiyon arasında, bunu nasıl halledebilirim? Ya da bu tamamen edit programında ayarlanan bir şey mi?

Çözüm
İki kaydı aynı anda başlatın mesela direksiyonu telefon ile çekecekseniz bilgisayarda kayıt tuşuyla aynı anda telefonun kayıt tuşuna basın. Aradaki kaymaları da edit programı ile başından kırpma ile halledebilirsiniz.
Merhabalar. Merak ettiğim bir konu var yazın inşallah hayalimdeki direksiyon setini alabilirsem video çekmeye başlamak istiyorum sessiz sedasız konuşmadan sadece oyun kaydını göstermek için. Sorum şu, oyun kaydına başladığım anda direksiyonu çekecek kameranın da kaydına girmek istiyorum ki gecikme olmasın videoyla direksiyon arasında, bunu nasıl halledebilirim? Ya da bu tamamen edit programında ayarlanan bir şey mi?
Hocam pek anlamam ama webcam gibi ise programa eklersiniz kamerayı.

İki kaydı aynı anda başlatın mesela direksiyonu telefon ile çekecekseniz bilgisayarda kayıt tuşuyla aynı anda telefonun kayıt tuşuna basın. Aradaki kaymaları da edit programı ile başından kırpma ile halledebilirsiniz.

Çözüm
Videoya girerken hem kameranın hem de oyun kaydının mikrofonuna aynı anda yüksek ses uygulayın. Montaj esnasında sesin ani yükselişi belli olacaktır. İkisini de aynı yere getirseniz herhangi bir gecikme olmayacaktır. Eğer mikrofon kullanmayacaksanız da en başta kısa süreli açıp yapmanız gerekeni hallettikten sonra tekrar kapatabilirsiniz.

Geri
Yukarı