Aynı Apartmanda Hem Fiber Hem Bakır Altyapı Olur Mu?

realdgnc

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi acaba aynı apartmanda hem fiber hemde bakır altyapı olur mu? Şimdi bu durum nereden çıktı onu kısaca özetleyeyim:

Birkaç ay önce Türknet'den VDSL hizmeti almıştım. Taşınma durumumuz olduğu için farklı bir adrese geçtim ve yeni adresimde apartmanda Turkcell Superonline'in fiber kutusu var. Bu kutudan internet apartmanlara dağıtılmış. Türknet sadece fiber altyapısının olduğu yerlerde hizmet sağlayamıyor. (İstanbul ve İzmir'in belirli bölgelerinde kendi fiber altyapısı var oralarda hizmet verebiliyor) Bu yüzden müşteri hizmetleri adreste sadece fiber varsa nakil yapamayacaklarını ve hizmetin iptal edilmesi gerektiğini söylemişlerdi.

Ardından evin adresini tam öğrenince Türknet'in sitesinden sorgulama yaptım ve adreste hizmet verebilecekleri görünüyor. Acaba bunun sebebi apartmanda hem fiber hemde bakır (ADSL/VDSL) altyapısının oluşu mu? Örneğin; apartman yapılırken bakır altyapı çekilmiştir, daha sonradan fiber gelmiştir.

İsteyen müşteri ADSL/VDSL yada fiber hizmeti alabilir mi?

Şimdi bazı arkadaşlar neden bakır altyapı (VDSL) ile Türknet'den hizmet almaya uğraşıyorsun diyebilir. Onun kısaca sebebi; adamlar 35 Mbps + Taahhütsüz + Her Yöne 1000 DK'lı ve en önemlisi AKN'siz interneti 60 Lira'ya veriyor. Diğer İSS'ler 60 liraya 50 GB AKN'li 24 Mbps ve 2 yıl taahhütlü internet veriyorlar. Bu bağlamda Türknet her türlü daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı