Aynı bileşenler bilgisayarcıda çalışıyorken evde çalışmıyor

Prometheus0000

Femtopat
Öncelikle merhabalar. Dun sistem topladım ve idareten iyi bir Power alana kadar Hadron'un 500W PSU sunu aldım biliyorum kötu PSU ancak idareten alindi. Eve getirdim taktigimda anakarta guc vermedi bozuk diyerek aldigim yere goturdum, ayni anakarti da sokup. Bilgisayarcida calisti. Bunun nedeni ne olabilir, prizden gelen akım vs olabilir mi, ayni donanimlarla bilgisayarcida çalisti.

Davas

Kilopat
Makaleler
20
Yer
İstanbul
Nasıl monte ediyorsun? Anakartın kasaya takarken kasaya yükseltme vidalarını takıyor musun?

TeknocuYusuf

Decapat
Yer
41.304330, -81.905346
Öncelikle merhabalar. Dun sistem topladım ve idareten iyi bir Power alana kadar Hadron'un 500W PSU sunu aldım biliyorum kötu PSU ancak idareten alindi. Eve getirdim taktigimda anakarta guc vermedi bozuk diyerek aldigim yere goturdum, ayni anakarti da sokup. Bilgisayarcida calisti. Bunun nedeni ne olabilir, prizden gelen akım vs olabilir mi, ayni donanimlarla bilgisayarcida çalisti.

PSU kablolarını doğru taktınız mı?

Murat9834

Centipat
Yer
MSI

Renfrii

Hectopat
Power'ın fişten gelen kablosunda sıkıntı olabilir mi?

AKYLKINGS

Decapat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli

Anakart ve birimlerinizi kasadan çıkartın. Uzay montaj şekilde metal teması olmayan bir yere (sunta tahta vb.) Koyup çalıştırmayı deneyin elektriklenme olabilir. Keşke paraya biraz kıyıp sağlam bir PSU alsaydınız.

KS
Prometheus0000

Prometheus0000

Femtopat
Nasıl monte ediyorsun? Anakartın kasaya takarken kasaya yükseltme vidalarını takıyor musun?
Yukseltme vidalari takili. Uzay sistem baska bir anakartta denedigimde de anakarttaki guc isigi yandi ancak calistirmadi.
Power'ın fişten gelen kablosunda sıkıntı olabilir mi?
350W bir Power'de tabi, ki ayni kablo calistiriyor.

Davas

Kilopat
Makaleler
20
Yer
İstanbul
Yukseltme vidalari takili. Uzay sistem baska bir anakartta denedigimde de anakarttaki guc isigi yandi ancak calistirmadi.
RAM'ler de aynı mı? Sistem özellikleri nedir? İşlemcide grafik birim yoksa anakarttan görüntü alamazsın.

KS
Prometheus0000

Prometheus0000

Femtopat
RAM'ler de aynı mı? Sistem özellikleri nedir? İşlemcide grafik birim yoksa anakarttan görüntü alamazsın.

Ben PSU'dan bahsediyorum güc vermesinden anakarta baska bir PSU ile goruntude aliyorum sistemde calisiyor su anki anlayamadigim şey bilisayarcinin dukkaninda guc gelen Power'e evimde guc gelmiyor.

Yukarı