Aynı gün art arda çekilen fotoğraflar açılmıyor

mhrrm

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar daha önce hiç başıma gelmemiş bir olay bugün başıma geldi. Her zaman ki bugün yine bir fotoğraf çekimine gittim çekim bitti fotoğrafları aktardım kartı formatlardım fotoğrafların bazıları açılıyor bazıları bu dosya biçimi desteklemiyor diye açılmıyor. Açılan ve açılmayan fotoğrafların çekim günü aynı uzantıları jpg birçok farklı uygulamada denedim Lightroom, Photoshop, Premiere kadar bütün programlarda denedim ama açılmadı. Elimdeki fotoğrafları tekrar çekme imkanım yok yardımcı olabilecek var mı bu konuda bana fotoğrafı buraya bile yükleyemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bu olay telefonda başıma gelmişti. Güvenilir bir alışveriş sitesinden orjinal diye çakma samsung hafıza kartı almışım. Hafıza kartının yazma hızı yanlış hatırlamıyorsam C10 ya da U1 idi. Ama kart çakma olduğu için normal hızı 80 90 mb/s olması gerekirken bu hızın 5 mb/s gibi bir rakam olduğunu öğrendim. Seri seri çekilen fotoğraflar yazma hızının düşük olmasından dolayı kayıt ederken bu şekilde hata oluşturuyor. Ne yazık ki geri getirmenin bir yolu yok. Hafıza kartımı değiştirerek bu sorundan kurtuldum.

Benim bu olay telefonda başıma gelmişti. Güvenilir bir alışveriş sitesinden orjinal diye çakma samsung hafıza kartı almışım. Hafıza kartının yazma hızı yanlış hatırlamıyorsam C10 ya da U1 idi. Ama kart çakma olduğu için normal hızı 80 90 mb/s olması gerekirken bu hızın 5 mb/s gibi bir rakam olduğunu öğrendim. Seri seri çekilen fotoğraflar yazma hızının düşük olmasından dolayı kayıt ederken bu şekilde hata oluşturuyor. Ne yazık ki geri getirmenin bir yolu yok. Hafıza kartımı değiştirerek bu sorundan kurtuldum.
kartı resetleyip harici programlarla geri getirsem açılmaz mı yapılan çekimin telafisi yok bir daha çekemem.

Hiç bir fikrim yok. Bende telefonumla nişan fotoğraflarımı çekmiştim. Çoğu fotoğraf bu sebepten kayboldu. Ve ne kadar uğraşsam da denesem de geri gelmedi ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı