Aynı hızda VDSL mi fiber mi?

Immowashere

Centipat
Daha fazla  
Öğrenci evime internet bağlatmak istiyorum. Fiber bağlatmak istediğimde binaya kadar fiber olduğunu ama 100 Mbps hıza kadar desteklediğini söylediler. Aynı hızı daha ucuza VDSL ile de alabilmekteyim. Ping farkı olacağı söyleniyor ama bu benim için önemli bir etken değil. Sizce hangisini seçmem daha mantıklı olur? Önerdiğiniz bir ISS varsa onu da öğrenmek isterim. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler herkese.

Eğer binanıza kadar fiber varsa ISP'den Fiber de talep etseniz bağlantınız VDSL olacak çünkü araya bakır kablo girecek. Ancak ping olarak eve kadar fiber (FTTH) hizmetine yakın bir ping alacaksınız. ISP olarak TurkNet tavsiye edebilirim.

Öğrenci evime internet bağlatmak istiyorum. Fiber bağlatmak istediğimde binaya kadar fiber olduğunu ama 100 Mbps hıza kadar desteklediğini söylediler. Aynı hızı daha ucuza VDSL ile de alabilmekteyim. Ping farkı olacağı söyleniyor ama bu benim için önemli bir etken değil. Sizce hangisini seçmem daha mantıklı olur? Önerdiğiniz bir ISS varsa onu da öğrenmek isterim. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler herkese.

Fiber her zaman daha iyidir fiber vdsl den daha hızlıdır

Fiber her zaman daha iyidir fiber vdsl den daha hızlıdır

Hocam konu sahibinin durumu tam olarak böyle değil. Binasına kadar fiber geldiğinden ötürü ISP'den "Fiber" adı altında hizmet de alsa, "VDSL" adı altında hizmet de alsa araya her türlü bakır kablo (CAT 6 / CAT 7, belki de telefon kablosu) girecek. Dolayısıyla ikisi de aynı şey demek aslında.

Fiber daha az dalgalanır. Tabi her ikisi içinde sağlayıcıların altyapıları durumu değiştirir. Mümkünse etrafınızdaki komşularınızdan tecrübelerini öğrenin derim.

Fiyatları uygun olan ISS'ler.
VDSL olsa bile çok güvenmeyin. Sonuçta DSL yapısını kullanıyor ya da port bekletiyorlar.

1662829337917.png

Bu aşırı mantıklıymış. TurkNet kullanıyorum şu an buna geçsem ne olur?

Geri
Yukarı