Aynı il farklı ilçedeki liseye gidilebilir mi?

thebrk

Centipat
Katılım
24 Ocak 2022
Mesajlar
190
Çözümler
1
Arkadaşlar İzmir'deyim. OBP ile alan lise için yaşadığım ilçenin dışında ama İzmir'de. OBP'm geçen seneye göre bir hayli yetecek gibi. Gidebilir miyim?
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar İzmir'deyim. OBP ile alan lise için yaşadığım ilçenin dışında ama İzmir'de. OBP'm geçen seneye göre bir hayli yetecek gibi. Gidebilir miyim?

Yani öncelikle özel bir sebebiniz yok ise OBP ile gidilen okullar arasında çok fark yok sonrasında OBP için ikametgâh gerekiyor diye biliyorum lakin yanılıyor olabilirim eğer gerekmiyorsa İzmir dışındaki okula gidebilirsiniz
 
Sana örnekleyerek açıklayayım. Senin şimdi ikametgâhın Ankara'nın Keçiören ilçesinde. Senin ikametgâhın Keçiören'de olduğu için sadece Keçiören'deki OBP ile alan liselere gidebilirsin. Başka ilçeler ve illerdeki okullar için ikametgahı değiştirmen gerek.
 
Yani öncelikle özel bir sebebiniz yok ise OBP ile gidilen okullar arasında çok fark yok sonrasında OBP için ikametgâh gerekiyor diye biliyorum lakin yanılıyor olabilirim eğer gerekmiyorsa İzmir dışındaki okula gidebilirsiniz.

Ortam olarak fark var hocam.

Sana örnekleyerek açıklayayım. Senin şimdi ikametgâhın Ankara'nın keçiören ilçesinde. Senin ikametgâhın keçiören'de olduğu için sadece keçiören'deki OBP ile alan liselere gidebilirsin. Başka ilçeler ve illerdeki okullar için ikametgahı değiştirmen gerek.

Dediğin gibiyse çok saçma değil mi adamın OBP'si benden düşük ama sırf adresi yakın diye o okula gidiyor.

Kayıt alanı farkı var sadece. Mesela bir kişi var senle OBP'si aynı diyelim ikinizin de kayıt alanına bakarlar.

Hocam konuya bir başka arkadaşta ilk adres önemli sonra OBP'ye bakarlar demiş, ama umarım senin dediğin gibidir adres 2. plandadır.
 
Ortam olarak fark var hocam.Dediğin gibiyse çok saçma değil mi adamın OBP'si benden düşük ama sırf adresi yakın diye o okula gidiyor.Hocam konuya bir başka arkadaşta ilk adres önemli sonra OBP'ye bakarlar demiş, ama umarım senin dediğin gibidir adres 2. plandadır.
Okul rehber öğretmeninle konuştun mu? Ondan da bilgi alabilirsin.
 
Geri
Yukarı