Aynı indirme hızına sahip olunmasına rağmen farklı bilgisayarda indirme daha hızlı oluyor

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Okul
İnternet hızım 100 Mbps / 10 Mbps upload fakat nedense arkadaşlarımla aynı linkten indirdiğin 3 GB'lık olan şey, onlarda 1 saat bende ise 2 saat diyordu. Chrome ve Opera'dan denedim ama olmadı indirme sınırını yükselttim olmadı odanın kapısı açtım olmadı modemde çok yakın sorun yok yani sebebi nedir?

Şimdi dostum ilk olarak internet hızının bilgisayara ne kadar geldiği önemli. Speed test yaparak bunu öğrenebilirsin. Ayrıca arkadaşlarının internet hızı seninkilerle aynı ise onlarında 3GB yi 1 saate indirmesi normal değil. İndirdiğin site de buna bir kısıtlama koyabiliyor.

Ethernet kablosu ile bağlantı yapıyor musun?

Yapmıyorum, aga diğer arkadaşımda yapmıyor ama yine de onda 10 dk diyor ve onda indi bile neredeyse, bende hala 2 saat diyor.

Şimdi dostum ilk olarak internet hızının bilgisayara ne kadar geldiği önemli. Speedtest yaparak bunu öğrenebilirsin. Ayrıca arkadaşlarının internet hızı seninkilerle aynı ise onlarında 3GB'yi 1 saate indirmesi normal değil. İndirdiğin site de buna bir kısıtlama koyabiliyor.

Kısıtlama var biliyorumda yine onda 10 dakika kalmış bende 2 saat anlamadım internetlerimizde aynı hızda hatta 1 Mbps upload olan arkadaşımdada 1 saat bende de 10 Mbps diğerindede öyle.
Wi-Fi kartının limitinden kaynaklıdır.

Yeni aldım Amazon'da gayet güzel 1000 Mbps.
İndirme hala 300 Kbps devam ediyor 400 oluyor en fazla onu gördüm arkadaşlarımda 700 Kbps 600 falan pf...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı