Aynı kulaklıktan XBOX'ta fazla PC'de az ses geliyor

memorishy

Hectopat
Makaleler
19
Yer
Giuseppe Meazza
Merhabalar ortalama kablolu bir kulaklık kullanıyorum markasını vesayre bilmem. Kötü bir kulaklık değil fakat XBOX Controller'ın girişine taktığımda sesi daha fazla veriyor. Ama kasamın arka kısmına takınca daha az ses geliyor. Bu rahatsız edici. Bunu konsolda video izlemek isterken keşfettim. Kontrolcüyü USB ile kasaya bağlayıp, ucuna kulaklığı takınca yine sesi yüksek alıyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz, veya çözümü var mıdır?

Merhabalar ortalama kablolu bir kulaklık kullanıyorum markasını vesayre bilmem. Kötü bir kulaklık değil fakat XBOX Controller'ın girişine taktığımda sesi daha fazla veriyor. Ama kasamın arka kısmına takınca daha az ses geliyor. Bu rahatsız edici. Bunu konsolda video izlemek isterken keşfettim. Kontrolcüyü USB ile kasaya bağlayıp, ucuna kulaklığı takınca yine sesi yüksek alıyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz, veya çözümü var mıdır?
Tahminimce kasanızın kulaklık girişinde sıkıntı çıkmış onu yenilemeniz gerekebilir.

Hocam, ses yongasıdan kaynaklı. USB ses kartı bile dediğiniz gibi daha iyi olabiliyor. Kasa ön jakla deneyin. Olmazsa, USB ses kartı ile devam edin.

Hocam, ses yongasıdan kaynaklı. USB ses kartı bile dediğiniz gibi daha iyi olabiliyor. Kasa ön jakla deneyin. Olmazsa, USB ses kartı ile devam edin.
Ses kartı kalitesi farkı vardır. USB ses kartı alabilirsiniz.
Allahım deliricem ya. Bi' şey için de bir şey almak zorunda kalmayalım. Eski bir anakart da değil niye böyle şeyleri düşünmüyorlar?

Hocam, çoğu kişide böyle. Oyuncular genelde USB 7.1 kulaklık kullanıyor. Üzülmeyin.

Hocam, çoğu kişide böyle. Oyuncular genelde USB 7.1 kulaklık kullanıyor. Üzülmeyin.
Yakında değiştirmeyi düşünüyorum. O zaman 7.1 kulaklık alayım. Teşekkür ederim. (her konuda sizi görmek biraz ilginç geliyor, yardımlarınız için teşekkür ederim :) )
Monitörün jak girişi varsa kullanabilirsiniz. Tek sorun ses yüksekliği mi?
Evet, çok şarkı dinleyen birisiyim. Monitörin jak girişine takınca ses bi taraftan az bi taraftan fazla geliyor. Neyse controller'ın jak girişini kullanacağım artık, yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı