Aynı marka telefonlardan birinin TWRP yedeğini diğerinde kullanırsak ne olur?

Niksi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo V15 G3
R7 5825U
16GB 3200Mhz
Vega8
Elimde 2 tane LG G3 var. Şu an aktif olarak kullandığım LG G3 de SIM kart girişi bozuldu arada okuyor arada okumuyor. Yeniden başlatınca okuyor, bende şu an kullandığım telefondaki bütün verileri diğer telefona aktarmak istiyorum.

Özet olarak, TWRP ile yedek alsam diğer telefonda o yedeği kursam. Herhangi bir sorun çıkar mı?

Yanlış bilmiyorsam yedek alınırken IMEI'nin de yedeği alınıyor. İşleri düzeltiyim derken batırmak istemiyorum.

Elimde 2 tane LG G3 var. Şu an aktif olarak kullandığım LG G3 de SIM kart girişi bozuldu arada okuyor arada okumuyor. Yeniden başlatınca okuyor, bende şu an kullandığım telefondaki bütün verileri diğer telefona aktarmak istiyorum.

Özet olarak, TWRP ile yedek alsam diğer telefonda o yedeği kursam. Herhangi bir sorun çıkar mı?

Yanlış bilmiyorsam yedek alınırken IMEI'nin de yedeği alınıyor. İşleri düzeltiyim derken batırmak istemiyorum.
EFS yedeği almazsan IMEI'nin yedeğini almaz.

Eğer aktarmak istediğiniz veriler galeri verileriyse manuel olarakta verilerinizi farklı bir cihaza aktarabilirsiniz, böylelikle hem cihazınızı hem de kurtarmak istediğiniz verileri riske atmamış olursunuz.

Eğer aktarmak istediğiniz veriler galeri verileriyse manuel olarak da verilerinizi farklı bir cihaza aktarabilirsiniz, böylelikle hem cihazınızı hem de kurtarmak istediğiniz verileri riske atmamış olursunuz.

Bütün her şey, sistem dahil. Android 11 atmıştım içine.

Efs yedeği almazsan IMEI'nin yedeğini almaz.

Peki efs yedeği alıp diğer telefona bu yedeği uygularsam sorun çıkar mı?
Custom ROM telefonunuzda çeşitli optimizasyon ve güvenlik sorunları ortaya çıkartacaktır. Sizlere tavsiyem stock ROM kullanmanız.

Aslında kullandığım LineageOS 18.1 ROM'dan memnunum. Performans olarak yarı yolda bırakmıyor. Ekstra özellikleri ve kullanışlılık açısından LineageOS 18.1 tercih ederim. Ayrıca hala güncelleme almaya devam ediyor.

Efs yedeği hariç tüm yedekleri alıp diğer cihazınıza kurulum yapabilirsiniz. En kötü seneryo imei silinirse tekrardan cihazın kendi imeisini yüklemek gerekir, bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.Yine de karar sizin.

Efs yedeği hariç tüm yedekleri alıp diğer cihazınıza kurulum yapabilirsiniz. En kötü seneryo imei silinirse tekrardan cihazın kendi imeisini yüklemek gerekir, bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.Yine de karar sizin.
Tamamdır teşekkürler.

Geri
Yukarı