Aynı paraya ikinci el premium otomobil vs sıfır otomobil

Hangi paket megane?
Maalesef araç kıtlığı süresinde aldığım için 1.3TCe EDC Joy aldım, Touch paket istemiştim ama hiçbir yerde bulamadım. Ben Temmuzda aldım Touch paket için Eylül sonu dediler. Bende Joy pakete 10inch ekran, park sensörü far sensörü yağmur sensörü falan eklenebilecek tüm donanımları eklettim.

Maalesef araç kıtlığı süresinde aldığım için 1.3TCe EDC Joy aldım, Touch paket istemiştim ama hiçbir yerde bulamadım.
Neden Egea almadın sorusuna hazır ol. :D

Gönlümdeki araç E200 olduğu halde sıfır Megane aldım çünkü E200 bakım masraflarından, kaskosu, hatta lastik fiyatlarına kadar her şey çok daha pahalı.
Böyle sıfır araba almaya yetmeyecek bütçelerde 15-20 yıllık premium arabaları önerenler oluyor ya, gördüğüm zaman anında emin oluyorum hayatlarında kendi paralarıyla bir şey almadıklarından.

Herkes istediğini alır bu beni ilgilendirmez. Kendi tercihidir.
Bunun tersini asla söylemedim, Egea alanlara laf edildiği zaman da o bütçede (dolu olmayan paketlerdeki bütçe) başka bir şey önerin de alsınlar derim. Yalnız soracağın soruyu doğru tahmin ettim değil mi? Lütfen dürüst ol, soruyu soramamanın verdiği hayal kırıklığıyla kızgın attın gibi geldi de. :D

Konu 300 bin TL civarına geldiği zaman ben de asla Egea almam, mis gibi üst paket Corolla'lar var biraz pazarlıkla o bütçelerde alınabilecek. Daha güvenli, daha kaliteli, yol tutuşu daha iyi, iç mekan (sedanda) daha geniş. 2-3 donanım eksik olur sadece, onlar da bu kadar artı varken göz ardı edilir.

Yalnız soracağın soruyu doğru tahmin ettim değil mi? Lütfen dürüst ol, soruyu soramamanın verdiği hayal kırıklığıyla kızgın attın gibi geldi de. :D
Hayır. Dürüstüm herkes istediğini alsın. Kendi parasıyla alıyor ve kendi tercihi. Öyle bir soru sormam ama sorulması yasak mı?
Lütfen dürüst ol, soruyu soramamanın verdiği hayal kırıklığıyla kızgın attın gibi geldi de. :D
Hayır.

Konu 300 bin TL civarına geldiği zaman ben de asla Egea almam, mis gibi üst paket Corolla'lar var biraz pazarlıkla o bütçelerde alınabilecek. Daha güvenli, daha kaliteli, yol tutuşu daha iyi, iç mekan (sedanda) daha geniş. 2-3 donanım eksik olur sadece, onlar da bu kadar artı varken göz ardı edilir.
Arabaların gırtlak paketleri genellikle biraz yüksek fiyatlıdır. Mesela baz paket egea sedan 146.000₺ ama dolu paket alırsan 300.000₺ üstüne çıkıyor. ( Tabii 1.6 multijet olursa) Mesela en dolu paket megane modeline bütün opsiyonlar eklenirse 478.000₺ oluyor ve benzer fiyatlara sıfır A3 sedan 35 FSI alınıyor hatta yaklaşık 2.000₺ daha ucuza. 300.000₺ civarına ben egea tercih ederdim diye düşünüyorum.
Ekran Görüntüsü (5105).png
Ekran Görüntüsü (5106).png

Geri
Yukarı