Aynı parayı kazanacak olsanız hangi mesleği yapardınız?

Yine kendi isimi yapardim, yazilim muhendisi.
Akademisyenlik yapmak, olene kadar bir konuyu arastirmak da cok zevkli ama ders anlatmak sinirimi bozuyor, o yuzden onu eliyorum.

20 bin TL 3000$ bile etmiyor. Cidden bu paraya tapanlar var :D
2019 verilerine göre, ülkenin %43'ü asgari ücretle çalışıyor sevgili @Jira
Büyük olasılıkla kalanın %30'u da 300-400₺ üstüne çalışıyor.
Koşullarınız neticesinde sizin için çok bir para olmasa da, Türkiye'de yaşayan bir vatandaş için 20.000₺ çok iyi bir para. Size yakıştıramadım, "tapanlar" kelimesi şık olmamış.

2019 verilerine göre, ülkenin %43'ü asgari ücretle çalışıyor sevgili @Jira
Büyük olasılıkla kalanın %30'u da 300-400₺ üstüne çalışıyor.
Koşullarınız neticesinde sizin için çok bir para olmasa da, Türkiye'de yaşayan bir vatandaş için 20.000₺ çok iyi bir para. Size yakıştıramadım, "tapanlar" kelimesi şık olmamış.
Ben de 20 bin kazanmıyorum ki beğenmemezlik yapayım. Sadece paramizin ne kadar değersiz olduğunu anlatmaya calistim. Bu ülkede 15 20 yıllık tecrübeli mühendisler, doktorlar 20 25 kazanıyor. O da 3 bin dolar bile etmiyor, yazık olan kısım burası.

Dünyanın hiçbirinde bu kadar kalifiye olup bu kadar ucuza çalışan kimse bulamazsınız.

Konuyu açtım, kendimde cevaplayayım.

Devlet hastanesinde işçi olarak çalışıyorum ama imkanım olsa sınıf öğretmeni olmak isterdim.
Bir dönem okulda çalışmıştım, kişiye göre değişir ama benim için dünyanın en keyifli işiydi çocuklarla ilgilenmek. ☺️
Ben de 20 bin kazanmıyorum ki beğenmemezlik yapayım. Sadece paramizin ne kadar değersiz olduğunu anlatmaya calistim. Bu ülkede 15 20 yıllık tecrübeli mühendisler, doktorlar 20 25 kazanıyor. O da 3 bin dolar bile etmiyor, yazık olan kısım burası.

Dünyanın hiçbirinde bu kadar kalifiye olup bu kadar ucuza çalışan kimse bulamazsınız.
Konuyu açan ben olduğum ve o miktarda para benim için çok yüksek bir meblağ olduğu için biraz kişisel algıladım.

Anlatmak istediğinizin farklı oluşu, benim yanlış anlamamdan ötürü özür dilerim. ✌️

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı