Aynı RAM'den bir tane daha takınca bilgisayar açılmıyor

ademturak12

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 4 GB RAM vardı bende aynı model RAM'den bir tane daha aldım anakarta taktım ama PC açılmıyor. Aldığım RAM'i çıkartınca açılmıyor zaten duran RAM'i çıkartıp aldığım RAM'i taktığımda yine açılmıyor.

Muhmelen aldığınız RAM arızalı. Garantili ürün ise değşim/tamir talep edebilirsiniz ancak 2.el ürünse kabul etmeyebilirler. Şansınızı deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
Bilgisayarımda 4 GB RAM vardı bende aynı model RAM'den bir tane daha aldım anakarta taktım ama PC açılmıyor. Aldığım RAM'i çıkartınca açılmıyor zaten duran RAM'i çıkartıp aldığım RAM'i taktığımda yine açılmıyor.
Anakarta hasar vermiş olabilirsiniz. Fotoğraf atar mısınız anakartın?

Muhmelen aldığınız RAM arızalı. Garantili ürün ise değşim/tamir talep edebilirsiniz ancak 2.el ürünse kabul etmeyebilirler. Şansınızı deneyin.

2. El aldım ürün sahibiyle konuştum iade edeceğim. Akşam bir BIOS'a girip MHz frekansını yükseltmeyi deneyeceğim.

2. El aldım ürün sahibiyle konuştum iade edeceğim. Akşam bir BIOS'a girip MHz frekansını yükseltmeyi deneyeceğim.
İşe yarayacağını sanmıyorum. Mevcut RAM ile aldığınız RAM aynı değildir. Çipi farklıdır muhtelemen. Kontrol edin.

Dosya Ekleri

• IMG-20220708-WA0004.jpeg
    IMG-20220708-WA0004.jpeg
    127,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı