Aynı saatte oluşturulmuş bilinmeyen dosyalar

itsmeares

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün oyun oynarken görev yöneticisine girdim ve değişik programların açık olduğunu fark ettim, örneğin: services.exe, lghub.exe, jusched.exe vesaire vesaire. Bu dosyaların virüs olduğundan şüphelendim ve sildim hepsinin oluşturulma tarihi, boyutları aynı ekte verdiğim gibi. Bunların virüs olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Screenshot_1.png

Services.exe'yi şu an VirusTotal sitesinde tarattım ve Kaspersky trojan olarak gösteriyor, bilgisayarda başka virüsler varsa hemen taratıp silebileceğim bir antivirüs programı söyleyebilir misiniz, çok alakam yoktur hangisi iyi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Silmenizi gerektirecek bir durum yoktu gibi. lghub.exe Logitech'in yazılımı, diğerleri de Microsoft Update Health Tools ile ilgili. Tarama yapın yine de, içiniz rahat olsun.

Silmenizi gerektirecek bir durum yoktu gibi. lghub.exe Logitech'in yazılımı, diğerleri de Microsoft Update health Tools ile ilgili. Tarama yapın yine de, içiniz rahat olsun.

Hocam Logitech G HUB zaten kullanıyorum ama bunun ikonu yok ve benim önceden indirdiğimin var ayrıca hepsinin aynı boyutta olduğunu tekrardan belirteyim.

lghub.exe logitech ile ilgili olmalı, jusched.exe ise javanın güncel olup olmadığını denetleyen bir hizmet. Virüs olmayabilir yani ama taratmakta fayda var.

Arkadaşlar merhaba, bugün oyun oynarken görev yöneticisine girdim ve değişik programların açık olduğunu fark ettim, örneğin: services.exe, lghub.exe, jusched.exe vesaire vesaire. Bu dosyaların virüs olduğundan şüphelendim ve sildim hepsinin oluşturulma tarihi, boyutları aynı ekte verdiğim gibi. Bunların virüs olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Eki Görüntüle 1279822

Services.exe'yi şu an VirusTotal sitesinde tarattım ve Kaspersky trojan olarak gösteriyor, bilgisayarda başka virüsler varsa hemen taratıp silebileceğim bir antivirüs programı söyleyebilir misiniz, çok alakam yoktur hangisi iyi bilmiyorum.
virüs olma ihtimali çok düşük hatta yok

microsoft health zaten win11 uyumluluk testi programı yani korkulacak bir durum yok büyük ihtimalle güncelleme yaptınız ve ya bilgisayarınız kapalıyken otomatik yaptı. bilgisayar kullanma aralığı var mesela 13:00 17:00 arası kullanıyorsunuz diyelim ki 8:00 da ve ya 9:00 da ve ya hatta gece saat 1 de falan bilgisayar güncelleme yapar. güncelleme sonrası da gelmiş ola bilir.

Epic Games'ten ise zorun yok zaten ama arkadaşların dediği gibi internetten Setup.exe kurmuş olabilirsin bana da böyle virüs bulaştı sen yine bir tara için rahat etsin.

Virüs kendini Logitech dosyalarına geçerek gizlemeye çalışmış olabilir mi?

Ben şahsen öyle düşünüyorum şimdi Kaspersky yüklendiğinde taratacağım.
Kaspersky indi ve açıldığı gibi çöp kutusundakileri tehdit olarak gördü, virüs çıktı.
Hocam temizleme mümkün değil diyor ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Ben şahsen öyle düşünüyorum şimdi Kaspersky yüklendiğinde taratacağım.
Kaspersky indi ve açıldığı gibi çöp kutusundakileri tehdit olarak gördü, virüs çıktı.
Hocam temizleme mümkün değil diyor ne yapmam lazım?

Bilgisayarınıza format atabilirsiniz ama dosyalarınızın yedeği yoksa yedeklemeyin diğer dosyalarada bulaşmış olabilir. VirusTotal'de taratın yine de orada 100 farklı antivirüs dosyayı denetler.

Geri
Yukarı