Aynı saatte oluşturulmuş bilinmeyen dosyalar

itsmeares

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün oyun oynarken görev yöneticisine girdim ve değişik programların açık olduğunu fark ettim, örneğin: services.exe, lghub.exe, jusched.exe vesaire vesaire. Bu dosyaların virüs olduğundan şüphelendim ve sildim hepsinin oluşturulma tarihi, boyutları aynı ekte verdiğim gibi. Bunların virüs olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Screenshot_1.png

Services.exe'yi şu an VirusTotal sitesinde tarattım ve Kaspersky trojan olarak gösteriyor, bilgisayarda başka virüsler varsa hemen taratıp silebileceğim bir antivirüs programı söyleyebilir misiniz, çok alakam yoktur hangisi iyi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bilgisayarınıza format atabilirsiniz ama dosyalarınızın yedeği yoksa yedeklemeyin diğer dosyalarada bulaşmış olabilir. VirusTotal'de taratın yine de orada 100 farklı antivirüs dosyayı denetler.
Kaspersky ile dosyaları silmeye çalıştığım anda bilgisayarıma erişimim gitti, ardından kapandı ne yapmam gerek???
Kaspersky'i kendi sitesinden indirdim

Ben şahsen öyle düşünüyorum şimdi Kaspersky yüklendiğinde taratacağım.
Kaspersky indi ve açıldığı gibi çöp kutusundakileri tehdit olarak gördü, virüs çıktı.
Hocam temizleme mümkün değil diyor ne yapmam lazım?

Formattan başka çözüm yok gibi görünüyor dosyalarınızı yedekleyin ve USB ile temiz bir kurulum yapın hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı