AYT Edebiyat

xDogan159

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi YKS'ye 20 gün kaldı. Şu an netlerim aşağıdaki gibi açıkçası çalışmadım. Her neyse, lafı uzatmadan, şimdi AYT edebiyat netlerim 5-6, bunu acilen 15 yapmam lazım fakat çalışma konusunda çok kötüyüm. Şu kalan 20 günde en tasarruflu hangi konuya bakayım. Aslında sadece şiir bilgisi ve eser yazar ezberlemeyi düşünüyorum her dönemden lütfen yardım edin. Veya istediğim nete hangi dersten daha kolay ulaşabilirim istediğim AYT'yi arttırmak bu kısa sürede.

TYT

Türkçe 25
Sosyal 10
Matematik 6

AYT

Edebiyat 6 (hedef 15 net)
Matematik 3
Tarih 4
Coğrafya 3

Tyt netlerine göre fene bakmamissin fende uzun sorularda cevabi icinde sakli 3-5 net gelir ordan ayt denemesi alıp soru kalıplarını ezberlemeni oneririm ucdortbes alabilirsin her soru cozumlu

Ben senin yerinde olsam çalışmaz mezuna kalırdım. Ama gideceğim diyorsan, matematik için Antremanlarla Matematik kitabını al, bolca internetten video izle. Birde TYT Fizik çalış 2-3 güne konuları bitirirsin, 3-4 soru cepte olur. AYT içinde uğraşma, TYT de 2 soru AYT de 1 sorunun puanına eşit ama AYT için önceden başlaman gerekiyordu. TYT ye odaklan. Çalışmakta kötü olmak diye bir şey yok, çalışmak istememek var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı