AYT matematiğini becerememek

Hydro2K

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar.
11. sınıfa giden bir EA öğrencisiyim. Ama şu lanet matematik peşimi bir türlü bırakmıyor.
Ne kadar çalışsam da kurtulamıyorum. Sözel kısmım çok iyi, neredeyse tüm sözelden 1-2 yanlış çıkarıyorum şimdiden.
Geometri zaten beddua yemekten beter oldu onu bir köşeye alalım. Trigonometride arada takılıyorum.
Sizce düzeltmek için ne yapılabilir?

Merhabalar arkadaşlar.
11. sınıfa giden bir EA öğrencisiyim. Ama şu lanet matematik peşimi bir türlü bırakmıyor.
Ne kadar çalışsam da kurtulamıyorum. Sözel kısmım çok iyi, neredeyse tüm sözelden 1-2 yanlış çıkarıyorum şimdiden.
Geometri zaten beddua yemekten beter oldu onu bir köşeye alalım. Trigonometride arada takılıyorum.
Sizce düzeltmek için ne yapılabilir?

Ders çalış.

Çok yardımcı oldunuz, nasıl düşünemedim bunu.
Çok teşekkürler.
11.sınıf sayısal öğrencisiyim sanki çok yapabiliyormuşum gibi gittim bir de sayısalı seçtim. Ne kadar çalışsamda matematiği bende yapamıyorum :(
Sayısalın bölümleri gayet güzel fakat fen bilimleri zaten insanı çok darlayan bir bölüm.
Üstüne matematik de binince direk uzaklaştım. Hedefim 460 puan, Boğaziçi'nin Yönetim Bilişim Sistemleri'ni istiyorum.
Sözel sağolsun beni 400 puana kadar getiriyor ama matematik beni batırıyor.
Bu puanların daha üzerini göremedim maalesef.

Trigonometri öğrenince çok güzel bir konudur. Özellikle limite geldiğinde limit trigonometri ilişkisi hakkındaki soruları parçalarsın.
Evet keyifli bir konu fakat bazen insanı çileden çıkarıyor.
Keşke EA'ya da TS gibi basit matematik koysalarmış, TYT kadar güllük gülistanlık bir matematik yok (geometri haricinde tabii 😅).

Sayısalın bölümleri gayet güzel fakat fen bilimleri zaten insanı çok darlayan bir bölüm.
Üstüne matematik de binince direk uzaklaştım. Hedefim 460 puan, boğaziçi'nin yönetim bilişim Sistemleri'ni istiyorum.
Sözel sağ olsun beni 400 puana kadar getiriyor ama matematik beni batırıyor.
Bu puanların daha üzerini göremedim maalesef.

Kesinlikle çok doğru özellikle fizik insanı çok yoruyor. Ne yapmalıyım konusundada kararsızım. Pazartesi sınavlar başlıyor derken şu günlerde yıldım artık.

Evet keyifli bir konu fakat bazen insanı çileden çıkarıyor.

Biraz geometri istiyor. O da TYT seviyesinde. Sadece dik üçgen de bilsen yetiyor. 1 günlük dik üçgeni tekrarı yapıp öyle trigonometriye de dönebilirsin.

Keşke EA'ya da TS gibi basit matematik koysalarmış, TYT kadar güllük gülistanlık bir matematik yok (geometri haricinde tabii 😅).

TYT matematiği bana göre daha zor geliyor, AYT daha basit gibi geliyor. Tabii kişiden kişiye de değişir. Geometride de pek bir şey yok. Öğrenince geometri de keyiflidir.

Hocam sanırım hiç zor bir TYT denemesine girmediniz.
TYT matematiğim iyi, zaten en üst konusu ikinci dereceden denklemler olduğu için rahatça yapabiliyorum.
Biraz geometri istiyor. O da TYT seviyesinde. Sadece dik üçgen de bilsen yetiyor. 1 günlük dik üçgeni tekrarı yapıp öyle trigonometriye de dönebilirsin.

TYT matematiği bana göre daha zor geliyor, AYT daha basit gibi geliyor. Tabii kişiden kişiye de değişir. Geometride de pek bir şey yok. Öğrenince geometri de keyiflidir.
Bende geometri tam anlamıyla sıfır sıfır sıfır. 3-4-5 üçgenini bile zor bilirim yani ben size o kadar diyebilirim.
Kesinlikle çok doğru özellikle fizik insanı çok yoruyor. Ne yapmalıyım konusundada kararsızım. Pazartesi sınavlar başlıyor derken şu günlerde yıldım artık.
Temel fizik ile biyolojim iyi çok şükür onlarla kurtulabiliyorum kimyam kötü sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı