AYT Matematik için Kolay - Orta Kitap Önerisi

Arkadaşlar, öneriler sonucunda 345'te kararlaştım. Yarın sipariş edeceğim. Kitap hakkında videolar ve örnek sorular buldum.

Her bireyi temsil eden bir kitap. Zor kitap almama gerek kalmayacak. Öneriler için teşekkürler.

Apotemi almanı kesinlikle önermiyorum. Hiçbir ÖSYM sınavı o kadar zor sorular içermiyor. Gereksiz zor ve zaman alan soruları var. Başlangıç için Üç Dört Beş alabilirsin. Bitince de Limit ve Karekök alırsın.

Apotemi almanı kesinlikle önermiyorum. Hiçbir ÖSYM sınavı o kadar zor sorular içermiyor. Gereksiz zor ve zaman alan soruları var. Başlangıç için Üç Dört Beş alabilirsin. Bitince de Limit ve Karekök alırsın.
Hocam maalesef Apotemi'nin bazı kitapları elimde var. Daha doğrusu öğretmenim hediye etmişti.

Fakat Limit yayınlarının Matematikte iyi olmadığı söyleniyor. Onlar sözel kısımda iyiler diye biliyorum.

345 önceliğim olacak. Buradaki yorumunuz için de teşekkür ederim.

Merhabalar ben sana çok net şekilde cevap vereceğim kendim de tecrübeli olduğum için değerli tavsiyeler verdiğimi düşünüyorum.
Öncellikle ayt matematik keskin ve nettir yani orta sınıf birşey istiyorum demek yerine hangi net aralığını hedeflediğini söyleseydin daha yardımcı olabilirdim ancak 15-20 net aralığı istediğini varsayarak cevap veriyorum.
15-20 ayt için tytden 20'nin üzerine çıkmış olman gerekir.
Bunu şu şekilde düşünebilirsin oynadığın bir oyun var ve bossla karşılaşacaksın. o bossla karşılaşmadan önce ufak yaratıklarla dövüşüp item kasman gerekiyor o itemlerle savaşabilirsin yoksa tek yersin bosstan.
bu nedenle senin itemlerin tyt konuların olacak, onlar olmadan yapacağın ayt çalışmalarının boşa gideceğinden emin ol.
ayt'de 15-20 net aralığında yapmak için sadece AYT matematik karekökü bitirmiş olman yeter.
Fakat burada ki bitirmeyi sakın yanlış anlama, yani otur çözmeye başla yapamadığının videosuna bak veya git hocana sordan bahsetmiyorum.
O kitabı yalayıp yutman lazım çözemediğin sorularda gerekirse 30-40 dakika cebelleşmen lazım.
sen kendin cevabı bulduktan sonra alternatif olması için başka çözümlere de bakabilirsin.
bu şekilde rahatlıkla 15-20 net çıkar.
Ben kendi tecrübemi anlatayım;
AYT Karekök ve Matematik Klubü ayt zor soru bankası çözdüm sadece yanlış hatırlamıyorsam 32 net yapmıştım matematikten. sadece 2 kaynak çözdüm. insanlar 30 üstü için en az 3 kaynak hatta daha fazla çözdüklerini iddia ediyorlar. saçma ve zaman kaybı. kaç kitap çözdüğün önemli değil nasıl çözdüğün önemli.
Geometri için de TYT geometri karekök çözmen yeterli olacaktır ortalama netler için zaten konular aynı.
Kolay gelsin burada da değerli bilgiler dikkatimi çekti.
AYT Matematik Nasıl Çalışılır!

Yeni konular

Geri
Yukarı