Çözüldü AYT Matematik Konu Sırası Nasıl Olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba sosyal. 2021 için sınava hazırlanıyorum. Her şeyi en baştan aldım. Şu anda rasyonel sayılardayım. AYT Matematiğe de çalışmak istiyorum en baştan. AYT'nin fonskiyon temelli olduğunu biliyorum fakat fonksiyon için de bir sürü konu bilinmesi lazım. Onları geçelim. Fonksiyon bitti diyelim. Fonksiyondan sonra hangi konu gelmeli? Polinom mu? Yoksa 2. dereceden denklem ve parabol mü? Nasıl bir konu sıralaması izlemem lazım? Matematikte fark atmak istiyorum. @Vavien. hocam, siz bu işlerden anlarsınız. Bir el atın rica ediyorum.

Çözüm
AYT'nin fonskiyon temelli olduğunu biliyorum fakat fonksiyon için de bir sürü konu bilinmesi lazım.
Temel şeyleri bilmezseniz her konuda sıkıntı olabilir. En basitinden çarpanlara ayırmayı bilmezseniz o iş olmaz. Her konuda soru içerisine koyabilirler ya da mesela üslü sayıları bilmezseniz de aynı şey geçerli.

Ben yanlış hatırlamıyorsam bizim dershane; Fonksiyon>Polinom>Çarpanlara Ayırma>2. dereceden denklemler>Karmaşık Sayılar>2. dereceden eşitsizlikler>Parabol>Logaritma>Diziler>Limit>Türev>İntegral diye işledi. Değişken durum biraz da kimisi Permütasyon, Kombinasyon ve Olasılık konusunu AYT tarafında işliyor mesela.
Bu arada konu mesajında bildirim gitmiyor diye biliyorum. Ben de etiketliyim @Vavien. adlı arkadaşımızı.
AYT'nin fonskiyon temelli olduğunu biliyorum fakat fonksiyon için de bir sürü konu bilinmesi lazım.
Temel şeyleri bilmezseniz her konuda sıkıntı olabilir. En basitinden çarpanlara ayırmayı bilmezseniz o iş olmaz. Her konuda soru içerisine koyabilirler ya da mesela üslü sayıları bilmezseniz de aynı şey geçerli.

Ben yanlış hatırlamıyorsam bizim dershane; Fonksiyon>Polinom>Çarpanlara Ayırma>2. dereceden denklemler>Karmaşık Sayılar>2. dereceden eşitsizlikler>Parabol>Logaritma>Diziler>Limit>Türev>İntegral diye işledi. Değişken durum biraz da kimisi Permütasyon, Kombinasyon ve Olasılık konusunu AYT tarafında işliyor mesela.
Bu arada konu mesajında bildirim gitmiyor diye biliyorum. Ben de etiketliyim @Vavien. adlı arkadaşımızı.

Son düzenleme:
Çözüm
[/QUOTE]
Hocam geç cevap için kusura bakmayın. Ben de bu ilerlemeden devam etmeyi düşünüyorum. Fakat permütasyon kombinasyon binom olasılık konularını ne yapmam lazım? Onlar için ayrı fasikül alacağım. Yoksa onlar müfredata dahil değil mi? Seneye soru sorarlar diye düşünüyorum soru sayısına bakılırsa.

Hocam ben liseye giderken o dört konu 10. sınıfta işleniyordu yani TYT konusu ama her sene AYT'de de garanti soru geliyor o konulardan. O yüzden bazı öğretmenler AYT tarafında anlatıyor o konuyu. Bildiğim kadarıyla müfredata dahil. Vallahi benim en çok zorlandığım konular Permütasyon, Kombinasyon, Olasılık. 2018'den beri bu konularla ilgili zor sorular gelmiyor aslında ama soru çözerken baya zor oluyor. Bu üç konuyla ilgili zorlanıyorsanız siz de fasikül alabilirsiniz. Binom kolay aslında onda bir şey yok sadece biraz bilgi lazım o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı