AYT'de sayısal puan artması için ne yapmak gerekiyor?

rmeL

Yoctopat
Daha fazla  
11. sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim seneye YKS sınavına gireceğim ama hemşirelik veya eczacılık istiyorum. Puan türü sayısal olarak gözüküyor. AYT sınavında sayısal puanımın artması için sayısal soruları çözmem mi gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

AYT sınavında sayısal bölüm için SAY dersleri olan matematik, fen bilimleri(kimya, biyoloji, fizik) derslerini çözmeniz gerekiyor. Bu durum sadece SAY türü puan için geçerli. Buradan inceleyebilirsin.

AYT sınavında sayısal bölüm için SAY dersleri olan matematik, fen bilimleri(kimya, biyoloji, fizik) derslerini çözmeniz gerekiyor. Bu durum sadece SAY türü puan için geçerli. Buradan inceleyebilirsin.

Yani ben eşit ağırlık okumama rağmen sınavda SAY puanım yeterse istediğim bölümü okuyabilirim değil mi ?

Yani ben eşit ağırlık okumama rağmen sınavda say puanım yeterse istediğim bölümü okuyabilirim değil mi?

Önemli olan sıralama aslında. Üniversite tercihinde sıralamalar önemli. Bölüm say puanı ile alıyorsa ve 180 baraj puanı geçince tercih hakkınız oluyor. Eğer sistemde ekstra değişiklik yapılmadıysa.

AYT de matematik çöz özellikle hem eşit ağırlığa fayda hem de sayısala fayda sağlayacaktır. Ama ayrıca fizik kimya biyoloji çözerek sayısal sıralamana katkı sağlayabilirsin. Şahsen ben 3 yıl önce 12 mat yaptım 4 kimya yaptım AYT sınavından ve ortalama bir sıralama yaptım. Ondan dolayı özellikle AYT TYT mat çözmeye bak derim ben.

Geri
Yukarı