Az bilinen RPG oyunu: The Dwarves

Makaleler
10
Daha fazla  

1648333013972.png

Steam Sayfası: The Dwarves on Steam

Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Window 7, 8, 8.1, 10.
İşlemci: Q9650 / AMD Phenom II X4 940.
Bellek: 6 GB RAM.
Ekran Kartı: GTX660 / Radeon 7870 / 2 GB.
DirectX: Sürüm 11.
Depolama: 25 GB kullanılabilir alan.

Oyun Hakkında:

The Dwarves taktiksel bir RPG'dir. Oyun, The Book of Unwrite Tales adlı macera oyunları serisi de dahil olmak üzere yaklaşık 40 projenin yaratıcısı olan Alman stüdyo KING Art Games tarafından geliştirildi. Bu oyun, aynı zamanda bir danışman olarak oyunun geliştirilmesine de yardımcı olan Markus Heitz tarafından yazılan fantezi romanları Cüceler destanındaki ilk kitabına dayanmaktadır. Oyuncu, fantastik bir maceraya katılan cüce Tungdil rolünü üstlendiği Girdlegard dünyasına götürülür. Geliştiriciler, kitaptan bilinen olay örgülerini ve karakterleri sağlamanın yanı sıra, oyuncuların yeni etkinliklere katılmasına ve yeni insanlarla tanışabildiği yeni etkileşimlerle oyunu çeşitlendirmiştir.

The Dwarves dünyası, oyuncunun asıl görevinin orklarla savaşmak olduğu daha küçük bölgelere ayrılmıştır. Her dövüşten önce kullanıcı dört karakterden oluşan bir takım seçer. Aralarından seçim yapabileceğiniz on iki kahraman var ve her birinin benzersiz hikaye geçmişi ve yetenekleri vardır Düşmanlarla yapılan dövüşler, 100 karaktere kadar dövüşe katılabileceği Crowd-Combat sistemini kullanmaktadır. Fizik önemlidir ve savaşın sonucunu etkileyebilir. Örneğin, güçlü bir çekiç saldırısı, müttefiklerinin üzerine düşecek olan düşmanları geri püskürtebilir ve eğer savaş bir köprü üzerinde gerçekleşirse, bazılarının düşme olasılığı çok yüksektir.

Oyun 1 Aralık 2016'da çıkış yapmıştır. Ortalama 8-10 saatlik bir oynanış sunmaktadır. Ayrıca resmi Türkçe dil desteğine sahiptir. Oyunun aslında üçleme olması planlanıyordu. Fakat beklenenin altında satış yaptığı için devam oyunları fikri rafa kaldırılmıştır. Sanırım asla bir serisi gelmeyecek bir oyun ama en azından indirimlerde denenebilir.

Oyundan Görseller:

1648333166004.png

1648333176647.png

1648333204046.png

1648333217097.png

1648333227503.png

1648333240506.png

1648333264670.png

1648333277020.png

1648333287797.png

Oynanış Videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denemeye değer.

Şu an biraz Steam fiyatı pahalı sayılır. 69 TL'nin karşılığını verecek bir oyun değil. 10-15 TL olursa fakat kesinlikle oynanır. En azından Türkçe dil desteği olduğu için oynanır. Böyle büyük AAA oyunlar yapan bir firmadan Türkçe dil destekli bir oyun görmek beni şaşırttı zaten daha önce oyunlarında da hiç görmemiştim.

Şu an biraz Steam fiyatı pahalı sayılır. 69 TL'nin karşılığını verecek bir oyun değil. 10-15 TL olursa fakat kesinlikle oynanır. En azından Türkçe dil desteği olduğu için oynanır. Böyle büyük AAA oyunlar yapan bir firmadan Türkçe dil destekli bir oyun görmek beni şaşırttı zaten daha önce oyunlarında da hiç görmemiştim.

Türkçe dil desteği çoğu RPG oyununda büyük oyuncu kazandırır ancak şirketler nedense türkmenceyi bile tercih edip Türkçeyi tercih etmiyor garip...

Türkçe dil desteği çoğu RPG oyununda büyük oyuncu kazandırır ancak şirketler nedense türkmenceyi bile tercih edip Türkçeyi tercih etmiyor garip...

Maalesef öyle. Korsan kullanım yüksek diyeceğim ama Türkiye dünyanın diğer geri kalan ülkelere kıyasla çok daha az korsan kullanıyordur. Tüm repack ve crack grupları hatta bilinen en popüler Torrent siteleri bile tamamen yabancı ülke merkezliler. Ona rağmen Türkiye bu piyasa da hala görmezden geliniyor. Bizde Türkçe bir oyun görünce hala bunu bir lütufmuş gibi karşılıyoruz ancak aslında olması gereken bir şey bu oyunlarda artık. Dünya da 300 milyona yakın konuşulan bir dilin hala günümüzde bu kadar az desteklenmesi kabul edilebilir bir şey değil. Ufak firmaları geçtim AAA oyunlarda bile Türkçe göremiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı