Azarladığı için öğretmen şikayet edilir mi?

ygteknopat

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bugün matematikte dersi tek dinleyen olup anlamadığım yerleri sorduğum(bazı kuralların nedenini sorduğum) için öğretmen tarafından her şeyime karşı çıkıyorsun, hatsiz, saygısız gibi ithamlar kullandı ben de durumu izah etmeye çalışırken sesini yükseltme deyip devam etti. Fırça atmaya ben de baktım anlamıycak özür diledim not kırmasın diye bu da bu son olsun dedi.

Bu durumda benim gerekli yerlere veya yasal haklarımı aramam durumunda kim haklı olur veya öğretmene bir yaptırım uygulanır mı? (Bütün sınıf aynı şeyi söylüyor ve onlar da hak veriyor)

Yasal bir hak arayamazsınız muhtemelen. Ama bu tutumdan rahatsız olan başka insanlar da var ise müdüre, yardımcısına danışabilirsiniz. O da şans işi bir tık.

Okul rehber öğretmenine veya müdür yardımcısına söyleyin. Yasal yollara başvurursanız bir şey çıkacağını sanmam. Ayrıca azar yediğin için hocanı şikayet etmek çok mantıksız. Hocanın daha önce anlattığı yerleri sorarsan tabi azarlar. Ders anlatılırken not tutun.

Sınıfın çoğunluğu şikayetçiyse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe verin. Bizim sınıfta gıcık bir hoca vardı, şikayet ettiler, müfettiş gelip sınıf öğrencilerinden ifade aldı.

Merhaba bugün matematikte dersi tek dinleyen olup anlamadığım yerleri sorduğum(bazı kuralların nedenini sorduğum) için öğretmen tarafından her şeyime karşı çıkıyorsun, hadsiz, saygısız gibi ithamlar kullandı ben de durumu izah etmeye çalışırken sesini yükseltme deyip devam etti. Fırça atmaya ben de baktım anlamayacak özür diledim not kırmasın diye bu da bu son olsun dedi.

Bu durumda benim gerekli yerlere veya yasal haklarımı aramam durumunda kim haklı olur veya öğretmene bir yaptırım uygulanır mı? (Bütün sınıf aynı şeyi söylüyor ve onlar da hak veriyor)
Kanıtın yok bir şeyin yok neyi nereye şikayet edeceksin :D? Ayrıca iki fırça yedin diye öğretmenle uğraşmaya kalkma yoksa sen kaybedersin.

Merhaba bugün matematikte dersi tek dinleyen olup anlamadığım yerleri sorduğum(bazı kuralların nedenini sorduğum) için öğretmen tarafından her şeyime karşı çıkıyorsun, hatsiz, saygısız gibi ithamlar kullandı ben de durumu izah etmeye çalışırken sesini yükseltme deyip devam etti. Fırça atmaya ben de baktım anlamıycak özür diledim not kırmasın diye bu da bu son olsun dedi.

Boş ver uğraşma hocayla aran bozulmasın daha kötüye gider işler. Bu tarz hocaları düzeltemezsin benim matematik hocam mesela tam tersi. Bir soruyu konuyu kimse anlamadan geçmiyor ve sadece bir öğrenci bile anlamağını söylediğinde tekrar anlatıyor. Vizyon çok önemli. Bazı hocalar gerçekten umursamaz oluyor.

Müdür yardımcısına danışmanız gerek. Ancak sağlıklı sonuç alınamayabilir. Genelde bu tür durumlarda hocalar birbirini savunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı