Azerbaycan'ın alım gücü nasıl?

emirhannk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Mersin
Alım gücü olarak karşılaştırmak gerekirse hangisi daha iyi yaşam kalitesi olarak merak ettim. Açıkçası şimdi gelip ikisi de kötü demeyin ben de biliyorum alım güclerimiz kötü ama Azerbaycan'da durumlar nasıl? Orada yaşayanlar aydınlatabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada yaşamaya gerek yok, kötü ve Türkiye ile arasında çok fark yok, telefon alma konusunda bizden daha iyiler, bizim vergiler sağ olsun diyelim.

Bence yaşayanlar çok daha iyi bilir biz öyle asgeri ücrete bakı fiyata bakıp hesap yapıyoruzda onlar daha iyi bilir fiyatları.

Önemli olan paranın değeri değil, ne kadar maaş aldığındır.

Ben para değeri hakkında bir şey demedim alım gücü dedim nasıl okuyorsunuz bilmiyorum.

Bence yaşayanlar çok daha iyi bilir biz öyle asgeri ücrete bakı fiyata bakıp hesap yapıyoruzda onlar daha iyi bilir fiyatları.

Ben para değeri hakkında bir şey demedim alım gücü dedim nasıl okuyorsunuz bilmiyorum.
Dostum doğru söylüyorsun ancak çok da iyi olduğunu yine de sanmıyorum, Türkiye'de çok Azeri var iyi olsa bu adamlar giderdi, özellikle gıda çok pahalı diye biliyorum orada.

Hocam benim babam inşaatta çalışıyor ve Azerbaycan manatı ile 800 manat maaş alıyor 200 manat bir odalı eve kira ödüyoruz. Burada maaşlar çok dengesiz mesela benim babam 800 manat alıyorken birisi 5000-7000 manat alıyor. Bir de rüşvet çok yaygın mesele burada MSI GeForce RTX 3090 GAMING X TRIO 24G 5084 manat yani biz de karşılaştırıldığında o kadar iyi değiliz. Ürünlerin fiyatı çok fazla zamlanıyor mesela burada lays cipsinin en büyüğü geçen yaz 1.80 manatdı ama şu an 4 manat olmuş yani bizim ekonomimizde o kadar iyi değil. Bir de Azerbaycan'da LoL oynayan galiba bir tek benim.😀

Geri
Yukarı