Azerin'den turan ordusu tepkisi

Azerbaycan'ın dünyaca ünlü sanatçılarından azerin, dağlık karabağ'da yürütülen operasyonlar sırasında yalnız bırakıldıklarını belirterek türki devletlere sitem etti.
Azerbaycan'lı sanatçı azerin, katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalar yaptı.

CNN Türk'te tarafsız bölge'de konuşan azerin, Ermenistan ile devam eden savaş hali süresince türki devletlerin sesinin çok az çıktığını söyledi.

Azerin yaptığı açıklamada, "bunca çatışma süresince yanımızda bir tek Türkiye durdu. Ama bakıyoruz kimse arkamızda durmadı. Türk dünyası diyoruz. Hep dediğimiz bir şey var. İnşallah, turan Ordusu'nu kurarız ama baktığımızda böyle olmaz. 27 Eylül'de çatışmalar başladı. Türk devletlerinin sesi ne zaman çıkmaya başladı? Çok çok sonra sesler çıktı. Putin konuştuktan sonra Türk devletlerinin sesi çıkmaya başladı" ifadelerini kullandı.

( Kaynak ) Azerin'den Turan Ordusu tepkisi - Yeni Akit

Azerbaycan'ın dünyaca ünlü sanatçılarından azerin, dağlık karabağ'da yürütülen operasyonlar sırasında yalnız bırakıldıklarını belirterek türki devletlere sitem etti.
Azerbaycan'lı sanatçı azerin, katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalar yaptı.

CNN Türk'te tarafsız bölge'de konuşan azerin, Ermenistan ile devam eden savaş hali süresince türki devletlerin sesinin çok az çıktığını söyledi.

Azerin yaptığı açıklamada, "bunca çatışma süresince yanımızda bir tek Türkiye durdu. Ama bakıyoruz kimse arkamızda durmadı. Türk dünyası diyoruz. Hep dediğimiz bir şey var. İnşallah, turan Ordusu'nu kurarız ama baktığımızda böyle olmaz. 27 Eylül'de çatışmalar başladı. Türk devletlerinin sesi ne zaman çıkmaya başladı? Çok çok sonra sesler çıktı. Putin konuştuktan sonra Türk devletlerinin sesi çıkmaya başladı" ifadelerini kullandı.

( Kaynak ) Azerin'den Turan Ordusu tepkisi - Yeni Akit

Daha ne yapalım SİHA'ları bile gönderdik. Kalan Türk devletler Putin'den korkuyorlar maalesef.

Benin ayrı fikrim olarak bu cevapı vermek istiyorum: Aramızdaki en büyük fark sizi Rus'lar işgal ederken siz Rus bayrağı salladığımız ama bizi İngiliz'ler işgal ederken biz ay yıldız bayrağını indirmedik.

Turan'ı ben de isterim, herkes istemeli. İdeolojik düşünceleri bir kenara bırakalım arkadaşlar, ekonomik açıdan da, askeri açıdan da dünya gücü oluruz böyle bir birlik ile. Kaynaklar, teknolojiler, nüfus derken patlar gider. Ama günümüz orta asya devletleri ile bu olmaz. Sadece Azerbaycan ve Türkiye bir birlik kurarsa yukarıdaki saydıklarımın hiç biri gerçekleşmez. Kazakistan bile Nursultan Nazarbayev gittiğinden beri resmen buz gibi soğudu.

Daha ne yapalım SİHA'ları bile gönderdik. Kalan Türk devletler Putin'den korkuyorlar maalesef.

Zaten tek Türkiye durdu diyor eğer bakarsan.

Turan'ı ben de isterim, herkes istemeli. İdeolojik düşünceleri bir kenara bırakalım arkadaşlar, ekonomik açıdan da, askeri açıdan da dünya gücü oluruz böyle bir birlik ile. Kaynaklar, teknolojiler, nüfus derken patlar gider. Ama günümüz Orta Asya devletleri ile bu olmaz. Sadece Azerbaycan ve Türkiye bir birlik kurarsa yukarıdaki saydıklarımın hiçbiri gerçekleşmez. Kazakistan bile nursultan nazarbayev gittiğinden beri resmen buz gibi soğudu.

Hocam ben de isterim ama onlar Rus'lardan bebek gibi korkuyorlar hatta Kırgızistan eski başkanı biz natoya girdik diye bizi hain ilan etti sen düşün artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef bizi destekleyen Azerbaycan'dan başka Türk devleti yok. Kırgızistan, Kazakistan bunlar hep Rus baskısı altında yaşıyor. Belki halkları bizi sevebilir fakat yönetiminin bizi sevmediğini biliyorum. Çünkü Rusya'nın etkisindeler.

Benin ayrı fikrim olarak bu cevapı vermek istiyorum: Aramızdaki en büyük fark sizi Rus'lar işgal ederken siz Rus bayrağı salladığımız ama bizi İngiliz'ler işgal ederken biz ay yıldız bayrağını indirmedik.
Bu yazıda B1 Türkçe kullanılmış resmen.

Rus Federasyonu içinde olmaları onları hem ekonomik hem de askeri açıdan rahatlatıyor. Halkları ne kadar biz Türkiye'yi seviyoruz deseler de hükümetin bakış açısı çok farklı. Ne desem haksız da bulamam yani, Türkiye'ye mi sırtını dayarsın Rusya'ya mı?

Geri
Yukarı