B sınıfı ehliyet alacak biri için tavsiyeleriniz nedir?

Turgineer

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Republic of Turkey
Daha fazla  
Meslek
Hedef: 3D Animatör veya Devlet Memurluğu
Merhaba, bir terslik olmazsa Ekim ayında B sınıfı araba sürücü ehliyeti (manuel vites) alacağım. Yazılı sınavı başarıyla geçtim ve şuan pratik eğitimdeyim. Kalkış, vites değiştirme, geri gitmeyi başardım (normalde debriyaj ile aram kötüdür). Fakat arkamda araba gördüğümde arabayı üç defa stop ettirdiğim oldu. Henüz park etme dersleri görmedim.

Özellikle ehliyet almanın son aşaması olan pratik sınav için tavsiyeleriniz neler?

Jekn_hyde

Picopat
Şimdi bilmiyorum ama 2013 gibi aldım ehliyeti bir o kadar heyecan

Hiçbir şey yok taş çatlasa 5km lik bir yolu döndük geldik üstelik göbekte arabayı stop ettirdim önümde ki araç ani durunca. Döndük geri geldik bu kadar.

Aldığım puan 98.

Retrain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bir terslik olmazsa Ekim ayında B sınıfı araba sürücü ehliyeti (manuel vites) alacağım. Yazılı sınavı başarıyla geçtim ve şuan pratik eğitimdeyim. Kalkış, vites değiştirme, geri gitmeyi başardım (normalde debriyaj ile aram kötüdür). Fakat arkamda araba gördüğümde arabayı üç defa stop ettirdiğim oldu. Henüz park etme dersleri görmedim.

Özellikle ehliyet almanın son aşaması olan pratik sınav için tavsiyeleriniz neler?
Olay tamamen ezbere,aracına göre park ezberlerini yap,pratiğini bol yap hallederim deme.Son olarak da dua et sınav komisyonun iyi olsun seni germesin,sınav günü de erken git orada vakit geçir biraz.

Serkan61

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
Yanına gelen komisyonda senin gibi insan bırakırlar diye heyecan yapma ben o yüzden az kalsın aracı istop ettiriyordum onun dışında park etmelere çalış araban yoksa bir akrabandan iste veya bir arkadaşından beraber park etmeye odaklanın, arkadaşım park yüzünden neredeyse 2. defa eğitim alacaktı. Aynalara dikkat et panik yapma geçersin.

ıOğuz

Picopat
Kalkışta debriyajın kavrama noktasını hissetmeden ayağını frenden çekme. Sınav başlarken araca biner binmez aynalarını koltuğunu kendine göre ayarla. Sağ yan aynayı biraz aşağı doğru ver ki park ederken kolaylık olsun. Vites geçişlerini ve frenlemeyi nazikçe yap. Emniyet kemerini kesinlikle unutma. Başarılar.

KS
KS
Turgineer

Turgineer

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Republic of Turkey
Daha fazla  
Meslek
Hedef: 3D Animatör veya Devlet Memurluğu
Olay tamamen ezbere, aracına göre park ezberlerini yap,pratiğini bol yap hallederim deme.
Direksiyon hocası 2. öğrenciyi eğitirken izledim, daha çok şu dubayı görünce direksiyonu çevir gibisinden anlatıyor. Gerçekten olay ezber ve biraz pratik ile alakalı gibi.

Yukarı