B sınıfı ehliyet alacak biri için tavsiyeleriniz nedir?

Makaleler
14
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bir terslik olmazsa Ekim ayında B sınıfı araba sürücü ehliyeti (manuel vites) alacağım. Yazılı sınavı başarıyla geçtim ve şuan pratik eğitimdeyim. Kalkış, vites değiştirme, geri gitmeyi başardım (normalde debriyaj ile aram kötüdür). Fakat arkamda araba gördüğümde arabayı üç defa stop ettirdiğim oldu. Henüz park etme dersleri görmedim.

Özellikle ehliyet almanın son aşaması olan pratik sınav için tavsiyeleriniz neler?

Şimdi bilmiyorum ama 2013 gibi aldım ehliyeti bir o kadar heyecan

Hiçbir şey yok taş çatlasa 5km lik bir yolu döndük geldik üstelik göbekte arabayı stop ettirdim önümde ki araç ani durunca. Döndük geri geldik bu kadar.

Aldığım puan 98.

Merhaba, bir terslik olmazsa Ekim ayında B sınıfı araba sürücü ehliyeti (manuel vites) alacağım. Yazılı sınavı başarıyla geçtim ve şuan pratik eğitimdeyim. Kalkış, vites değiştirme, geri gitmeyi başardım (normalde debriyaj ile aram kötüdür). Fakat arkamda araba gördüğümde arabayı üç defa stop ettirdiğim oldu. Henüz park etme dersleri görmedim.

Özellikle ehliyet almanın son aşaması olan pratik sınav için tavsiyeleriniz neler?
Olay tamamen ezbere,aracına göre park ezberlerini yap,pratiğini bol yap hallederim deme.Son olarak da dua et sınav komisyonun iyi olsun seni germesin,sınav günü de erken git orada vakit geçir biraz.

Yanına gelen komisyonda senin gibi insan bırakırlar diye heyecan yapma ben o yüzden az kalsın aracı istop ettiriyordum onun dışında park etmelere çalış araban yoksa bir akrabandan iste veya bir arkadaşından beraber park etmeye odaklanın, arkadaşım park yüzünden neredeyse 2. defa eğitim alacaktı. Aynalara dikkat et panik yapma geçersin.

Kalkışta debriyajın kavrama noktasını hissetmeden ayağını frenden çekme. Sınav başlarken araca biner binmez aynalarını koltuğunu kendine göre ayarla. Sağ yan aynayı biraz aşağı doğru ver ki park ederken kolaylık olsun. Vites geçişlerini ve frenlemeyi nazikçe yap. Emniyet kemerini kesinlikle unutma. Başarılar.

Olay tamamen ezbere, aracına göre park ezberlerini yap,pratiğini bol yap hallederim deme.
Direksiyon hocası 2. öğrenciyi eğitirken izledim, daha çok şu dubayı görünce direksiyonu çevir gibisinden anlatıyor. Gerçekten olay ezber ve biraz pratik ile alakalı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı