B1&B2 İngilizce öğrenmek için kaynaklar

hakan gölbek

Decapat
Yaklaşık 8 ay önce bir konuda "Nasıl İngilizce öğrenilir?" sorusunu sormuştum. (Nasıl İngilizce öğrenilir? - Technopat Sosyal)
A1&A2 seviyesi için kaynak önerileri almıştım. Grammer in use kitabı önerilmişti. Onu aldım ve bitirdim. Merak edenler için kitabı faydalı bulduğumu söyliyeyim.
Birkaç web sitesi önerilmişti. Duolingo başlangıç için kullanışlıydı. Quizled'e hiç ısınamadım.
Aynı zamanda 2019-2020 eğitim yılında ise bir lisede ingilizce hazırlık okudum.

Bütün çabalarım sonucunda A1&A2 konularını tamamen bitirdim. şimdi ise B1&B2 konuları hakkında kaynaklar istiyorum.
3 online İngilizce testinden aldığım sonuca göre şuan B1 seviyesini bitirdim sayılır.

Şimdi ise kaynak tavsiyelerinizi bekliyorum. B1+&B2 yönelik kaynaklar olursa güzel olur.

Geri kalan Grammer in Use serisini bitirebilirsiniz. Hangisini bitirdiniz bilmiyorum ama kırmızı olanını bitirdiyseniz mavi ve yeşil kapaklı iki tane daha var. Onları da alın bitirin tavsiyem.

Yaklaşık 8 ay önce bir konuda "Nasıl İngilizce öğrenilir?" sorusunu sormuştum. (Nasıl İngilizce öğrenilir? - Technopat Sosyal)
A1&A2 seviyesi için kaynak önerileri almıştım. Grammer in use kitabı önerilmişti. Onu aldım ve bitirdim. Merak edenler için kitabı faydalı bulduğumu söyliyeyim.
Birkaç web sitesi önerilmişti. Duolingo başlangıç için kullanışlıydı. Quizled'e hiç ısınamadım.
Aynı zamanda 2019-2020 eğitim yılında ise bir lisede ingilizce hazırlık okudum.

Bütün çabalarım sonucunda A1&A2 konularını tamamen bitirdim. şimdi ise B1&B2 konuları hakkında kaynaklar istiyorum.
3 online İngilizce testinden aldığım sonuca göre şuan B1 seviyesini bitirdim sayılır.

Şimdi ise kaynak tavsiyelerinizi bekliyorum. B1+&B2 yönelik kaynaklar olursa güzel olur.
Konudan bağımsız sorularım olacak. İngilozce bilmeyen biri English Grammar İn Use kitabını anlayabilir mi? Bende sizin seviyenize gelmek istiyorum. Bu yolu 8 ayda bitirmiş olmanız takdire şayan.

Konudan bağımsız sorularım olacak. İngilozce bilmeyen biri English Grammar İn Use kitabını anlayabilir mi? Bende sizin seviyenize gelmek istiyorum. Bu yolu 8 ayda bitirmiş olmanız takdire şayan.

Bende Grammar in Use var B1 olmama rağmen yeşil olandan başladım tabi doğal olarak hiç zorlanmıyorum ama kitaba baktığımda ve kendime eğer hiç bilmesen bu kitaptan öğrenebilir miydin diye sorduğumda cevap hayır oluyor çünkü biraz yüzeysel basit kalıyor ve net anlaşılır ifade çok yok daha çok kitaplar sanki temeli olan insanlar için gibi.Ama ben şiddetle öneririm çünkü temelin iyi olunca çok ilerletiyor biraz youtube'dan grammar'i çalış Özer Kiraz Hocadan 100 video kadar seri var onu bitir sonra geçersen çok sıkıntı yaşamazsın diye tahmin ediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı