B150 anakart seçimi

Rasih Küçük

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Size 3 tane anakart hakkinda bilginizi ve hangisini secmem gerektigini sormak istiyorum. Almam gereken anakartin digerlerinden farki ne bunuda belirtirseniz sevinirim.
Asus B150M Pro Gaming D4 2133Mhz mATX 1151

MSI B150 Gaming M3 D4 2133Mhz ATX 1151
MSI B150M Bazooka D4 2133Mhz mATX 1151

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun yerine 50 TL daha ekleyerek H170 Gaming M3 alabilirsin. B150'lerin tek eksiği H170'lere göre depolama hızıdır. H170'lerin ise Z170'lerden tek farkı OC edilemez olmasıdır.

Zaten bunun farkındayım ancak benim sorumda aralarindaki fark ne yani 3urun verdim ikisi gaming modeli biri normal yani hangisi secilmeli bunu soruyorum neye gore yani.

Öncelikle Asus ve en altta yazmış olduğunuz MSI marka anakartlar mATX yani mini atx küçük anakartlar. Bunlar küçük kasalarda kullanılmak için tasarlanmışlardır ama isterseniz mid tower hatta full tower kasalarda da kullanabilirsiniz ama saçma olur. Ortadaki ise normal ATX boyutundaki anakarttır. Aralarındaki farklar ise boyut hariç; ATX olanda raid desteği var, usb port sayısı daha fazla, intel core i3,i5,i7 haricinde pentium ve celeron işlemcileri destekliyor (2 msi kart için bahsediyorum) bu tarz farklılılar anlayacağınız...

Ayrıca şu sıralar bu anakartlardan birini almayı düşünüyosanız 2 firmanında kampanyası var. Asus; DOOM, MSI ise Total War Warhammer hediye olarak veriyor.

Peki hangisi alinmali boyutlar arasi farki biliyorum donanimsal olarak ne gibi fark var hangisi alinmali

Kasa olark ta dark n10 almayı planlıyorum gerek kablolama icin yeterli yeri var hem psu saklama alani hos bir kasa.

MSI B150 Gaming M3 D4 2133Mhz ATX 1151 daha iyi seçim olur

Size seçiminizde minik bir yardım yapayım diyorum. Asus 3 yıl MSI 2 yıl size garanti veriyor. Asus ile MSI arasında da pek fark yok denebilir. Sosyalde karşılaştırma konularını inceleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı