B150 Gaming M3 ile Samsung 970 Evo Plus SSD uyumlu mu?

Bütçe
1500

LosW1ath

Decapat
Anakart
B150 GAMING M3
Merhaba arkadaşlar.
Anakartım var.
https://www.hepsiburada.com/samsung...-3300mb-s-m-2-ssd-mz-v7s500bw-p-HBV00000HUL3W
SSD'i takabilir miyim uyumlu mu?
Bununla alakalı birkaç konu okudum ama net bilgi edinemedim.
Eğer uyumlu değilse başka SSD önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Anakartım var.
https://www.hepsiburada.com/samsung...-3300mb-s-m-2-ssd-mz-v7s500bw-p-HBV00000HUL3W
SSD'i takabilir miyim uyumlu mu?
Bununla alakalı birkaç konu okudum ama net bilgi edinemedim.
Eğer uyumlu değilse başka SSD önerir misiniz?

Nasıl bir uyumluluk endişeniz var onu anlayamadım. M.2 desteği var anakartınızda. Herhangi bir uyumluluk sorunu olmayacaktır.

Çok teşekkür ederim. Lakin şuan şu gözüme takıldı sorun olurmu bilmiyorum. Sizin attıgınız SSD boyutu ve Benim Anakartta yazan desteklenen boyut farklı
Uyumda sorun olurmu?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    61,5 KB · Görüntüleme: 12
  • 2.png
    2.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 7
Çok teşekkür ederim. Lakin şuan şu gözüme takıldı sorun olurmu bilmiyorum. Sizin attıgınız SSD boyutu ve Benim Anakartta yazan desteklenen boyut farklı
Uyumda sorun olurmu?

Boyutları uyuyor. SSD 80mm uzunluk, 20mm kalınlıkta. Anakartınız da 42mm, 60mm ve 80mm uzunluktaki SSD’leri destekliyor. 2280 dediği o boyutu ifade eder, standartlaşmış ölçülerdir bunlar.

Yalnız bu SSD’nin NVMe SSD hızında olmayacağını unutmayın. SATA limitlerinde bir hız elde edeceksiniz (550Mb/s gibi). 2,5 inçlik SATA SSD’lere göre tek avantaj ortalıkta kablo olmayacak. Anakartınız daha güncel NVMe (PCIe SSD) destekli bir anakart olsaydı ilk attığınız SSD’yi alıp 3000Mb/s hızlarını görürdünüz. Fakat günlük kullanımda SATA hızları da oldukça tatmin edici bence.

Boyutları uyuyor. SSD 80mm uzunluk, 20mm kalınlıkta. Anakartınız da 42mm, 60mm ve 80mm uzunluktaki SSD’leri destekliyor. 2280 dediği o boyutu ifade eder, standartlaşmış ölçülerdir bunlar.

Yalnız bu SSD’nin NVMe SSD hızında olmayacağını unutmayın. SATA limitlerinde bir hız elde edeceksiniz (550Mb/s gibi). 2,5 inçlik SATA SSD’lere göre tek avantaj ortalıkta kablo olmayacak. Anakartınız daha güncel NVMe (PCIe SSD) destekli bir anakart olsaydı ilk attığınız SSD’yi alıp 3000Mb/s hızlarını görürdünüz. Fakat günlük kullanımda SATA hızları da oldukça tatmin edici bence.
Çok teşekkür ederim hocam suan tam olarak anladım, ellerine sağlık. Şuan kullandığım SSD'yi atıyorum. Buna nazaran bir farkı olur mu?

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    4,5 KB · Görüntüleme: 7
Çok teşekkür ederim hocam suan tam olarak anladım, ellerine sağlık. Şuan kullandığım SSD'yi atıyorum. Buna nazaran bir farkı olur mu?

Hız farkı pek olmayacak. Yalnız bu Sandisk SSD Plus kötü bir SSD, ısınma, hız düşüşü gibi kronik sorunları var, kısa ömürlü bir SSD. Samsung’u alırsanız daha uzun süre kafanız rahat eder, kolay kolay hız düşüşü de yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı