B150M anakart icin RAM onerisi

Bütçe
800

xvortien

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
ASUS B150M Po Gaming
İşlemci
i5-6500
RAM: HyperX Fury 8 GB DDR4 2133MHz CL14.

Anakartim yanlış hatirlamiyorsam 2133MHz degerinde bellek destegi sunuyordu. 8 GB RAM gunumuz sartlarinda yetmemeye basladi. Bilgisayarimda kullanmis oldugum CL14 degerine sahip 2133MHz RAM'i bulmak imkansiz, satisi yok diye biliyorum. Bunun icin onerilerinize ihtiyacım var. Bütçe olarak kendimi cok asmak istemiyorum. MHz degeri 2133 destekledigi icin 4000'de koysam 2133'de calisacak. 2x8 RAM mi almalıyım yoksa ikinci bir 8 GB RAM ile mi desteklemeliyim? Konuyla alakali goruslerinizi ve onerilerinizi belirtirseniz cok sevinirim. Herkese iyi gunler diliyorum.

2*8 kit alıp elindekini elden çıkartmak daha mantıklı. Uyumsuzluk olursa başın ağrır. Ek olarak güncel modellerden almak ileriye dönük olacaktır.

2*8 kit alıp elindekini elden çıkartmak daha mantıklı. Uyumsuzluk olursa başın ağrır. Ek olarak güncel modellerden almak ileriye dönük olacaktır.
Ya aynısından almalısınız ya da kit olarak almalısınız yüksek hızlı modellerden istiyorsanız.

Ama aynısından almak zorundasınız ilave için.
Bunun icin 2X8 oneriniz var mi? Her turlu 2133'de calisacagi icin MHz degerlerinin ne oldugunun pek bir onemi olmayacak cunku. Onerilerini dikkate alacagim.

Geri
Yukarı