B350 Gaming Pro Carbon vs Prime B550M-A Wi-Fi

mohan41

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 ve Sapphire 6600 XT Nitro + ekran kartım var.

Mevcutta B350 Gaming Pro Carbon kullanıyorum Prime 550-M hediye olarak geldi. Sistemi 550-M'ye kursam sıkıntı olur mu?

Bu iki anakart arasında hangisi daha iyidir?

@kino'nun böyle bir konusu bulunuyor. En basitinden bu yüzden bile B550 anakartı kullanmayı tercih etmenizi öneririm. İşlemciniz de PCI-e 4.0 destekliyor zaten.

Seri bakımından MSI'ın anakartı daha iyi. Carbon serisi zaten MSI'ın anakart konusunda çılgın attığı anakart serilerinden biri. Ancak yonga seti gibi faktörlerden dolayı bence B550M-A tercih edilmeli.

Teşekkür ediyorum ileride işlemciyi satıp 5600X alacağım zaten.

Açıkçası AAA oyunlarda fark etmez onu söyleyeyim. Ben 6600 XT'yi 3600 ile kullanıyorum sorun yok. Özellikle işlemci odaklı rekabetçi oyunlarda kendisini gösterir bu fark. AAA gibi ekran kartı odaklı oyunlarda artış beklemeyin derim.

Açıkçası AAA oyunlarda fark etmez onu söyleyeyim. Ben 6600 XT'yi 3600 ile kullanıyorum sorun yok. Özellikle işlemci odaklı rekabetçi oyunlarda kendisini gösterir bu fark. AAA gibi ekran kartı odaklı oyunlarda artış beklemeyin derim.

Konu bütünlüğünü bozmak gibi olacak biraz ama sizin PSU nedir acaba?

Artıştan ziyade daha güncel chipset olduğu için kullanmak mantıklı olmaz mı sonuçta B350 bu işlemciye BIOS Update ile destek verdi ama 550 direk desteği var ve BIOS güncellemesi alıyor.

Artıştan ziyade daha güncel chipset olduğu için kullanmak mantıklı olmaz mı sonuçta B350 bu işlemciye BIOS Update ile destek verdi ama 550 direk desteği var ve BIOS güncellemesi alıyor.

Yok orada anakarttan değil işlemciden bahsediyorum ben. Anakartı tabii ki B550 seçin. Orada dediğim var 5600X ile 3600 arasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı