Pcbosnjak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.

Sistem topladım fakat ekrana görüntü vermiyor, parçaları oradan aldığım için Vatan Bilgisayar'a gidip yetkili servis ile konuştuğumda uzay kurulumu ile sorun ne dir diye baktılar; başka anakart, başka harici ekran kartı ve RAM bile koyup denediler fakat onlar da aynı şekilde ekrana görüntü veremediler. Sonrasında bir başka yetkili bana anakartın işlemciye göre uyumlu olmadığını; ilk önce anakartıma yükseltme (güncelleme) yapmam gerektiğini ancak sonrasında bu yeni işlemciyi takarsam görüntü alabileceğimi söylediler. Beni ASUS yetkili servise gitmem gerektiğini söylediler en sonunda. Anakart halen garanti kapsamında olduğu için bu güncellemeyi onların rahatlıkla yapacağını ve yapması gerektiğini söylediler (kafam rahat olsun diye).

Not: Sistem toplamaya başlarken bütçe sıkıntılarım nedeniyle anca toplayabildim, anakartı alalı yaklaşık 2 sene oluyor ve bu esnada anakartı başka bir yerde montaj yapıp hiç çalıştırmamıştım. Aldığım haliyle sıfırmış gibi duruyor, BIOS menüsüne hiç girilmedi.

Sistem:
ASUS B350M-K anakart.
8 GB G.Skill DDR4 3000Mhz C15 RAM.
ASUS GeForce GTX 1050 Ti.
AMD Ryzen 5 1600 AF.
600Watt Aerocool PSU.
240 GB SSD.

Acaba ayıplı bir parça var da uğraşmamak için bana böyle bir şey demiş olabilirler mi diye kafamda bir an bir soru işareti belirmedi değil. Beni başından savmak için öyle mi söylediler bilmiyorum ama böyle bir şey mümkün mü? Önerilerinize ihtiyacım var.

Anakarta BIOS güncellemesi yapmadan 1600 AF çalışmaz normal bir durum.

Demek ki söyledikleri gibi bir durum var ortada öyle değil mi? Ben kendim montaj yaparken bir şeyi yanlış yaptım da bozdum mu diyordum sanırım anakartlar öyle kolay bozulmuyor, insan acemi olunca biraz ürkek davranıyormuş demek ki.:)

Yeni konular

Geri
Yukarı