Çözüldü ROG STRIX B360-G GAMING mikrofon ses aktarmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kilavuzz"

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
İyi forumlar,
Mikrofonumu bilgisayar algılıyor görüyor ama sesi kesinlikle iletmiyor. Üniversitenin uzaktan eğitimi yakında başlıyor lazım olacak. Bilgisayarım masaüstü, anakartım ASUS ROG STRIX B360-G GAMING. BIOS'u güncel ve Windows sürümüm de güncel. Kulaklığımın mikrofonu da çalışmıyor kulaklığı ve o çalışmıyor diye aldığım mikrofonu anakartın girişlerine taktım zaten bilgisayar kasamda harici kulaklık mikrofon girişi yok.
Görsellerde görüldüğü gibi mikrofonu şu anda kullanıyor vs. ibare çıkıyor ama ses kaydedicisine girip kayıt yaptığımda en ufak bir ses bile yok. Mikrofonunuzu sınayın kısmında da bir hareketlenme olmuyor. Anakartın sitesinden ses sürücülerini kaldırdım kurdum ama nafile. Harici satın aldığım mikrofon yaka mikrofonu 50 liraya almıştım internetten tak çalıştır bir ürün. Zaten telefonumda denedim ses kaydediyor yani mikrofon çalışıyor ama bilgisayardaki sorunu bir türlü bulamadım. Daha önceden de çalışmıyordu zaten bilgisayarımda mikrofon ama dert etmiyordum ihtiyacım yoktu. Şu an uzaktan eğitim için lazım yardım edebilecek şuraya gir şunu yap bunu düzelt diyebilecek birisi varsa lütfen yardım.

Adsız.png

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Ek7ran Alıntısı.PNG

Ekran 5Alıntısı.PNG

Çözümü bilen bir Allah'ın kulu yok mudur bir delikanlı. Format attım ama hala aynı sorun...
Ses kaydedici, Skype gibi uygulamalara girince mikrofon ibaresi sağ altta gözüküyor çalıştığına dair ama ses iletmiyor mikrofon ve yeni aldığım kulaklığın mikrofonu benim bilgisayarım haricinde ki cihazlarda ses iletiyor çalışıyor.🙀

@Recep Baltaş ilminize ve bilgi birikiminize güvenerek yardım isteyebilir miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntıs87ı.PNG
    Ekran Alıntıs87ı.PNG
    92,5 KB · Görüntüleme: 30
Çözüm
Nasıl bir mikrofon aldınız? TRRS girişli cihazları TRS portuna takınca mikrofon özellikleri çalışmaz.

1629316689877.png

Aldığım mikrofonun görüntüsü bu Recep bey birebir aynı olmasa da cihaz bu şekilde. Sorunum hala var. Yeni bir mikrofonda almadım açıkçası. Diğer Windows 10 yüklü dizüstü bilgisayarlarda da ses iletmiyor. Dizüstü bilgisayarların kendi entegre mikrofonu sesi iletiyor fakat taktığım Mic o bilgisayarlarda da ses iletmiyor.

Nasıl bir mikrofon aldınız? TRRS girişli cihazları TRS portuna takınca mikrofon özellikleri çalışmaz.

Hocam problem aldığım mikrofonda mıdır sizce sorunum hala devam ediyor. Ses ayarlarını açtığımda veya ses kaydedicisi açtığımda kısaca mikrofon kullanan herhangi bir şey açtığımda sağ alt köşede "X uygulaması mikrofonunuzu kullanıyor" ibaresi çıkıyor fakat ses gitmiyor. Araştırıyorum ama bulamıyorum bir çözüm.

Konu güncellemesi:​

USB kulaklık aldım mikrofonu gayet stabil çalışıyor. Sanırım sorun bilgisayarda değil aldığım cihazla alakalıymış.
Kardeşim bende de aynı hata var. Ben mikrofonumu etkinleştirmemişimdir diye gizlilikden mikrofana girmeye çalışıyorum ama -sistem bu uygulamada yığın tabanlı bir arabelleğin taştığını algıladı- hatası veriyor ve ekranım kapanıyor. Ben de rica ediyorum bu hata çözümünü bulan birisi varsa yazsın. PC'yi kırıcam artık sinirim bozuldu. İş ve üni için lazım bana da mikrofon. Tüm güncelleşmelerim tamam mikrofonum da aslında açık, gözüküyor ama bir ihtimal belki etkinleştirememişimdir diye giremeye çalışıyorum onda da bu hatayı veriyor.

Saçmalığın daniskası hiçbir hata vermiyor her şey düzgün gözüküyor ama sesimi iletmiyor boşuna format attım ona yanarım...

Şu an indiriyorum yüklü olan sürücüleri kaldırmam gerekiyor bir de sanırsam.

Önceki sürücüleri kaldırıp kurdum fakat sorun hala devam ediyor aynı şekilde.

1629316689877.png

Aldığım mikrofonun görüntüsü bu Recep bey birebir aynı olmasa da cihaz bu şekilde. Sorunum hala var. Yeni bir mikrofonda almadım açıkçası. Diğer Windows 10 yüklü dizüstü bilgisayarlarda da ses iletmiyor. Dizüstü bilgisayarların kendi entegre mikrofonu sesi iletiyor fakat taktığım Mic o bilgisayarlarda da ses iletmiyor.

Hocam problem aldığım mikrofonda mıdır sizce sorunum hala devam ediyor. Ses ayarlarını açtığımda veya ses kaydedicisi açtığımda kısaca mikrofon kullanan herhangi bir şey açtığımda sağ alt köşede "X uygulaması mikrofonunuzu kullanıyor" ibaresi çıkıyor fakat ses gitmiyor. Araştırıyorum ama bulamıyorum bir çözüm.

Konu güncellemesi:​

USB kulaklık aldım mikrofonu gayet stabil çalışıyor. Sanırım sorun bilgisayarda değil aldığım cihazla alakalıymış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı