B360M Pro VDH BIOS güncelleme sonrası PC açılmıyor

Cygnus

Hectopat
BIOS güncellemede her şeye dikkat ettim. Technopat videosu ve MSI'ın kendi BIOS güncelleme videosundan yararlandım. M-Flash ile güncelleme yapıldı fakat sonra PC açılınca RAM'leri 1 ve 3. slota değil de 2 ve 4. slota yerleştirin diye uyarı geldi. Ok dedim ama PC açılmadı. Ben de kapattım RAM slotlarını uyarının dediği gibi yerleştirdim ama şimdi PC hiç açılmıyor. Hazırlayacağım projeler var PC'de.

Not: Anakart B360M Pro VDH. En son sütüm beta idi o yüzden bir öncekini yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios sıfırlamayı dener misiniz ?

Bios sıfırlamayı dener misiniz ?
Çok teşekkürler. Bios u resetledim pil çıkartarak. Şimdi Bios a giriyor ve yeni Bios yüklenmiş sorunsuz. Ama şimdiki sorun “inaccessible boot device” diyip mavi ekran vermesi. Boot önceliği boot Manager da ama yine de açmıyor Windows u. Bios ayarlarından çözme imkanımız var mı yoksa illa ki Windows USB si ile onarmak lazım. Birçok kez bu sorunu yaşayanlar olmuş forumda USB ile onarma yoluyla çözmüşler.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler. Bios u resetledim pil çıkartarak. Şimdi Bios a giriyor ve yeni Bios yüklenmiş sorunsuz. Ama şimdiki sorun “inaccessible boot device” diyip mavi ekran vermesi. Boot önceliği boot Manager da ama yine de açmıyor Windows u. Bios ayarlarından çözme imkanımız var mı yoksa illa ki Windows USB si ile onarmak lazım. Birçok kez bu sorunu yaşayanlar olmuş forumda USB ile onarma yoluyla çözmüşler.
Rica ederim. USB ile onarım yapmaya çalışısın dediğiniz gibi.

Son olarak Windows u nasıl bir şekilde internetten yükleyip onarım yapacağım bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Bir medya aracı ile mi oluşturacağım yoksa direkt İSO mu yükleyeceğim ?
Tekrar selam. Rufus ile usb win 10 iso kurdum ama onarmaya çalışınca hata veriyor. Öyle yapmayayım direkt format atayım diyorum ama usb den boot edince PC donuyor kuruluma geçmiyor.

USB ye Rufus ile değil de sadece ISO yu atıp öyle onarayım dedim ama bu sefer de USB 32gb olmasına rağmen ISO dosyası bu diske sığmaz diyor.

Son düzenleme:
Hocam ben bütün formatları windowsun kendi sitesinden media creation tool aralıcığı ile yapıyorum rufus kullanmadan. 8 GB veya daha üst kapasitede bi USB işinizi görür. Bu da link

Alt kısımda '' Aracı şimdi indirin '' butonuna tıklayıp indirin, açmadan USB yi bilgisayarınıza bağlayın çalıştırın.

Bu rehberdeki İSO yu indirdim. Tekrar indirmek istemiyorum. Bu en son sürüm mü ? Yoksa sizinkini mi indireyim? Bir de USB fat32 ile biçimlendirilecek değil mi ?

Teşekkürler .

Yeni konular

Geri
Yukarı