B450 anakartların arasındaki fark nedir?

Max olanda 3.Nesil Ryzen BIOS yüklü.

4300GE ile kullanacağım.
Genel olarak;
Kart EBA'dı (ATX, m-ATX, mini ITX)
Sunduğu port sayısı(USB, SATA vb.)
İşlemci beslemesi için VRM (faz sayısı, kalitesi vs.)
VRM pasif soğutması
Üreticinin tercihen koyduğu diğer özellikler(BIOS flashback düğmesi, RGB veya ARGB kontrolcü)
PCI-e slot sayısı (X16, X1, M.2 SSD vb)

Şeklinde farklılıklar gözükür. Sizin attığınız modellerin çoğu özelliği aynı olmakla birlikte Tomahawk Max olanı RAM için daha yüksek kapasite ve overclock frekansı desteği (birçok kişi için gereksiz) sunuyor. Bir de fark ettiğim kadarıyla Max modelde BIOS flashback düğmesi var. Geri kalanlar aynı diyebiliriz.

Kısacası 4133 MHz olanı mı almalıyım?

Hocam 60TL fazla verip bunu almak mantıklı değil mi?

Değil aynılar, eğer 400TL fazla verebilirseniz B550 alabilirsiniz.
@Ekmek Reis özellikler kısmına bakın ikisi de 4133MHz.

Değil aynılar, eğer 400TL fazla verebilirseniz B550 alabilirsiniz.

Hocam fiyatlar çok pahalı hem telefon almak hem de bilgisayar almak istiyorum.
7500TL bilgisayara 3500TL de telefona gidiyor. Kısacası çok yüksek bir meblağ oluyor.
B550 olarak bir kart önerir misiniz mATX istemiyorum. İndirimle en az 200TL düşecek bir kart.

@Ekmek Reis özellikler kısmına bakın ikisi de 4133MHz.

Hocam hatalı girilebiliyor ondan sordum ayrıca DVI yok yazıyordu.(Ayrıca N11'deki kartta dahili grafik kartı olduğu yazıyor.)

Hocam fiyatlar çok pahalı hem telefon almak hem de bilgisayar almak istiyorum.
7500TL bilgisayara 3500TL de telefona gidiyor. Kısacası çok yüksek bir meblağ oluyor.
B550 olarak bir kart önerir misiniz mATX istemiyorum. İndirimle en az 200TL düşecek bir kart.

Hocam hatalı girilebiliyor ondan sordum ayrıca DVI yok yazıyordu.(ayrıca N11'deki kartta dahili grafik kartı olduğu yazıyor.)

Önereyim de 4300GE için gerekli değil de değil aslında, ileriye dönük olsun diyorsanız alın.

Önereyim de 4300GE için gerekli değil de değil aslında, ileriye dönük olsun diyorsanız alın.

Tamam hocam.
Hocam birazda ilerisini düşünmek gerekiyor. Arkadaşların dediği gibi B550 almak daha mantıklı. Bir de çift M.2 desteği olmasına dikkat edin. Sırf bu yüzden anakart değiştirmek istiyorum.

İleride sadece bir ekran kartı takacağım. M.2 olarak sadece 1 tane almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı