B450 Aorus M Işıklandırma portları nedir?

serdarim35

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Yurtiçi Kargo- Operatör
Konu başlığımda belirttiğim üzere anakartım'ın ne olduğunu neyi destekleyip neyi desteklemediğini bilmiyorum.

Anakartım üzerinde gözüme çarpan birkaç bağlantı noktasını paylaşmak isterim.

D_LED 1 (VDG)-3 pin.
D-LED 2 (VDG)-3 pin.
12 RGBW (LED_C) 5 pin.
LED_CPU 4 pin

@Ali Güngör

Yoksa yeni anakart önerisi için ayrı bir konu açacağım lütfen yardımcı olunuz.

Cougar Aqua 240 RGB sıvı soğutma aldım. Montajnı hangi pine yapmalıyım?
Lütfen yardım edin arkadaşlar.

c3942619_5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
5 pin RGBW'yi ilk defa gördüm ama pinouttan anlamak kolay oldu, ancak şu LED CPU zımbırtısını anlayamadım hocam. Konu sahibi 3 pin demiş ama resimde 4 pin olduğu gözüküyor, pinout da yazılı değil.

Üzgünüm fark edemedim pin sayısını kusura bakmayın lütfen.

@The Man From E.A.R.T.H. LED_CPU genellikle pompalardaki 12V RGB'yi takmak içim, 12V RGB olarak da kullanılabilir.

RGBW ile RGB arasıdna pek fark yok. Sondaki W portu White yani beyaz için, böyle 5 portlu olarak satılan varsa takılması için. Ayrıca anakart kutusunda adaptörü olmalı 5'den 4'e çevirmek için.

@The Man From E.A.R.T.H. LED_CPU genellikle pompalardaki 12V RGB'yi takmak içim, 12V RGB olarak da kullanılabilir.

RGBW ile RGB arasıdna pek fark yok. Sondaki W portu White yani beyaz için, böyle 5 portlu olarak satılan varsa takılması için. Ayrıca anakart kutusunda adaptörü olmalı 5'den 4'e çevirmek için.

Hocam vardı ama uzun süre oldu anakartı alalı kaybettim sanırım onları ben

@The Man From E.A.R.T.H. LED_CPU genellikle pompalardaki 12V RGB'yi takmak için, 12V RGB olarak da kullanılabilir.
Evet şimdi baktım 4 pin RGB ile aynı. Ancak bazı anakart modellerinde hebele hübele olup çalışmadığı belirtilmiş, ona dikkat etmek lazım.
RGBW ile RGB arasında pek fark yok. Sondaki W portu White yani beyaz için, böyle 5 portlu olarak satılan varsa takılması için. Ayrıca anakart kutusunda adaptörü olmalı 5'den 4'e çevirmek için.
Hocam bildiğim kadarıyla adaptör olmadan da dümdüz 4 pin takınca çalışıyor.

Evet şimdi baktım 4 pin RGB ile aynı. Ancak bazı anakart modellerinde hebele hübele olup çalışmadığı belirtilmiş, ona dikkat etmek lazım.

Hocam bildiğim kadarıyla adaptör olmadan da dümdüz 4 pin takınca çalışıyor.

Son olarak bir sorum daha olacak bu portlar ışıklandırma için kullanılıyor anladığım kadarıyla.

Radyatör üzerindeki fanlar ve pompa hız ayarını kontrol edebilmek için hangi pine takmalıyım fan çoklayıcı kablosunu (3 pin )

Yeni konular

Geri
Yukarı