Çözüldü B450 GAMING Plus USB girişleri düzgün çalışmıyor

• Konuyu başlatan Edds
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Edds

Hectopat
Merhabalar, sistem Recovery attığımdan beri USB girişlerim düzgün çalışmıyor, tarif etmesi zor bir sorun sanki elektrik az veriyormuş gibi.
Örneğin G213 klavye ışıkları az şiddetli yanıyor, mouse bazen takılıyor kasanın ön tarafındaki USB girişine taktığımda ise sorun düzeliyor aynı şekilde arkada tarafta en üstteki 2 USB girişinde sorun olmuyor ama aşağı tarafındaki 4 USB girişinde bu sorunu yaşıyorum.
Anakart B450 GAMING Plus MSI.

Çözüm
Merhabalar, sistem Recovery attığımdan beri USB girişlerim düzgün çalışmıyor, tarif etmesi zor bir sorun sanki elektrik az veriyormuş gibi.
Örneğin G213 klavye ışıkları az şiddetli yanıyor, mouse bazen takılıyor kasanın ön tarafındaki USB girişine taktığımda ise sorun düzeliyor aynı şekilde arkada tarafta en üstteki 2 USB girişinde sorun olmuyor ama aşağı tarafındaki 4 USB girişinde bu sorunu yaşıyorum.
Ben de bunu kasaya QuadCast mikrofon takınca yaşamıştım. Diğer takılan tüm çevre birimlerinin de ışıkları sönmüş güç yetmiyor gibi olmuştu. PSU değiştirdim ve düzeldi. Size de önerim bu.
Ben de bunu kasaya QuadCast mikrofon takınca yaşamıştım. Diğer takılan tüm çevre birimlerinin de ışıkları sönmüş güç yetmiyor gibi olmuştu. PSU değiştirdim ve düzeldi. Size de önerim bu.

Çözüm
BIOS Update yaptınız mı yaptıysanız chipset driver yüklediniz mi?
Chipset yüklemiştim ancak bios güncellemedim yapayım.
Direkt değiştirmek güzel çözüm ancak bir durum fark ettim usb 3.0 ve 3.1 taktığımda sorun yaşıyorum en üstteki usb 2.0 portlarında veya kasanın ön panelinde herhangi bir sorun yok ve dediğim gibi recovery sonrası yaşandı teknik arıza olması sizce mümkün mü ?
USB sürücülerini kaldırıp, tekrar kurun.
Bunu nasıl yapacağım ?

Chipset yüklemiştim ancak BIOS güncellemedim yapayım.

Direkt değiştirmek güzel çözüm ancak bir durum fark ettim USB 3.0 ve 3.1 taktığımda sorun yaşıyorum en üstteki USB 2.0 portlarında veya kasanın ön panelinde herhangi bir sorun yok ve dediğim gibi Recovery sonrası yaşandı teknik arıza olması sizce mümkün mü?

Bunu nasıl yapacağım?

BIOS güncellemesi yaptınız mı?

Geri
Yukarı