B450 Gaming Pro anakartta RTX 2070 hangi slota takılmalı?

cerns

Hectopat
Selamlar, 2 hafta önce toplamış olduğum bilgisayarda ASUS ROG STRIX 2070 ve MSI B450 GAMING PRO Carbon Max Wi-Fi AMD B450 Soket AM4 anakart var fakat arkadaşım montajı yaparken ekran kartımı en alttaki slota taktı ama daha sonradan araştırıktan sonra CPU'ya en yakın olan slota takmam gerektiğini öğrendim ve ayriyeten en üstteki slotta ekran kartının piminin bükülmesini engelleyecek bir metal olduğunu öğrendim. Arkadaşım birkaç gün içinde gelecek ve yerini değiştireceğiz fakat slotların olduğu yerde PCI-E1, PCI-E2, PCI-E3, PCI-4 yanlarında yazıyor ve benim ekran kartımın özelliklerinde PCI-e 3.0 yazıyor. Bu kafamı karıştırdı. Yani ben şimdi bunu PCI-E3 olan yere mi takmalıyım yoksa hiç değiştirmemeli miyim anlamadım ve nereye taktığım herhangi bir performans etkiler mi? Çok kafam karıştı. Ben şimdi hangi slota takmalıyım bunu? Ha, bir de PCI-E2, PCI-E3 olduğu yerlerde slot var mı yok mu tam anlamadım. Şimdiden teşekkürler!

5f10d92bad454.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@Cristabol Brown ekran kartları farklı marka olamaz (Nvidia AMD ekran kartı ile birleşmez), aynı model olmalı diye biliyorum ona göre uyumluluk yapar zaten farklı model takarsan görüntü olarakta hoş olmaz, iki tane PCI-E slotu dolu olacak biri x16 ile diğeri x8 ile çalışıyorsa SLi yaparsan iki slot da x8 olarak çalışır😁

Yeni konular

Geri
Yukarı