Çözüldü B450 GAMING X'e 2 SSD ve HDD takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

system32exec

Hectopat
Arkadaşlar, B450 GAMING X anakartta 2 SSD takılı şu an da 1 tane de HDD takmayı düşünüyorum. Sizce olur mu? Artı olarak sorum da herhangi bir sorun çıkarır mı?

• İşlemci: AMD Ryzen™5 3600 soket AM4 + Arctic Freezer 34 e-Sports Duo 3.6GHz - 4.2GHz 32MB 65W 7nm.
  • Anakart: Gigabyte B450 GAMING X AMD B450 socket AM4 Ryzen™ DDR4 2933MHz USB 3.1.
  • Ekran kartı: Sapphire Radeon™ RX 5700 XT Nitro+GDDR6 8 GB 256Bit AMD Radeon RGB.
  • PSU: Corsair VS550 80+ 550W.
  • RAM: 16 GB DDR4 3200 MHz t-Force Delta RGB Black 8X2.
  • Kasa: Corsair Carbide serısı Spec Delta RGB fanlı MidT ATX.
  • SSD: Samsung EVO 860 500 GB SATA 3.0
  • SSD: Toshiba OCZ 480GB TR200 serisi SATA 3.0.
  • Monitör: AOC Q27G2U 27 inç 144 Hz 1ms.

Çözüm
Arkadaşlar, B450 GAMING X anakartta 2 SSD takılı şu an da 1 tane de HDD takmayı düşünüyorum. Sizce olur mu? Artı olarak sorum da herhangi bir sorun çıkarır mı?
Bir sorun olmaz. 6 tane SATA portunuz aktif şu an. M.2 SSD takarsanız iki tane SATA portu deaktif oluyor.
Bir sorun olmaz. 6 tane SATA portunuz aktif şu an. M.2 SSD takarsanız iki tane SATA portu deaktif oluyor.

Çözüm
Sıkıntı olmaz hocam. Benim PC'de 4 adet HDD ve 1 adet DVD var. Sadece 1 adet boş yer kaldı. Yıllardır kullanıyorum.

Atmanız iyi olur. Chipset uyumsuzluğu olabilir.

HDD'den Windows'u silmeniz yeter diye düşünüyorum. Ancak risk almamak için HDD'ye format atmanızı öneririm.
Bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim HDD'ye. Mevcut SSD kurulu olan Windows'a dokunmadan
Atmanız iyi olur. Chipset uyumsuzluğu olabilir.
Mevcut SSD kurulu olan Windows'a dokunmadan, HDD nasıl sıfırlayabilirim? format atmadan yöntemi falan varsa bilgilendirme yapabilir misiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı