B450 sistem 1GB/S hız destekliyor mu?

Sleep Dealer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Twitch'te 2 PC ile yayın açacağım ancak bunun için gerekli olan " OBS ndı plugin" 1Gbps hız istiyor. Ancak 2 PC'den de baktığımda ethernet durumunda 100, 0 MB/sn olarak görüyorum. Dolayısıyla bu yapmak istediğimi yaptığımda ağda 100Mbps veri dolaşıyor ve oyunlarda pinge sebep oluyor. Sistemimde 1Gbps desteklemeyen ürünleri anlamaya çalıştım ancak anlayamadım. Sorun kablolarda da olabilir tabii ancak;
1. PC anakart ASUS TUF B450-PLUS GAMING.
2. PC anakart ASUS M5A97 Evo r2.0.
Modem ASUS DSL-n16.
Kablolar 8 pinli ancak CAT kaç bilmiyorum.
Yukarıdaki bileşenlerden hangileri 1Gbps üzeri destekliyor hangileri desteklemiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
100 MBPS bulmanız imkansız artık günümüzde, çok eskidi. 2.5GBit kartlar gelmeye başladı artık dahili olarak.
1GBit şuan standart, kullandığınız Router / Modem LAN portları 1GBit destekli mi?

Kullandığın kablo 100MBit destekli olabilir.

ASUS DSL-N16 modemim. Kaça kadar destekliyor bulamadım. Ancak sanırım 100 destekliyor çünkü az önce pcden pcye lan bağladım direkt ve 1 gb/s gördüm. Bu durumda ucuzyollu bir gigabyte switch işimi görür mü? Yada önerebileceğiniz daha ucuz yollu veya basit çözümler mevcut mu?

ASUS DSL-N16 modemim. Kaça kadar destekliyor bulamadım. Ancak sanırım 100 destekliyor çünkü az önce pcden pcye lan bağladım direkt ve 1 gb/s gördüm. Bu durumda ucuzyollu bir gigabyte switch işimi görür mü? Yada önerebileceğiniz daha ucuz yollu veya basit çözümler mevcut mu?
Gigabit switch almak en ucuz yollu çözüm.

F/P Olarak bu ürünü tavsiye edebilirim: Ürün Linki | 1 Tane routerdan gelen kabloyu bağlayacaksın, 4 tane port sana kalıyor.

Geri
Yukarı