B450 tomahawak yerine X570 anakart önerisi

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Aslında bu bütçeyi SSD için ayırmıştım ama B450 anakartlarda 4000 serisi işlemcilerin desteklenmeyeceği bilgisini aldıktan sonra X570 anakartlara yönelmeye karar verdim. Bütçeyi çok sarsmadan beni üzmeyecek hangi X570 anakart alınabilir? (MSI ve ASUS öncelikli) overclock ile işim yok, çok ekstrem işler yapmıyorum işlemciyle. Şimdilik Ryzen 3600 işlemci kullanıyorum, muhtemelen yetmemeye başladığında yıllar sonra ya sistemi değiştiririm ya da 4000 serisinden iyi bir işlemciyi ikinci el uygun fiyata alır takarım. Aslında B450'de iş görür, 3. nesiller kötü değil. Şimdi gidip 4600 alacağıma 3700 taksam çok bir şey kaybedeceğimi düşünmüyorum. Şu anda sistemden beklentim 1080P'de 144 Hz ve yakın değerlerde akıcı oyun oynamak. B550 anakartları bekleyeyim diyeceğim ama bu da en az 1, 5-2 ay gibi bir süre daha bilgisayarsız kalacağım anlamına geliyor. Bazı kaynaklar B450'lerin üst seviye olanlarına BIOS güncellemesi ile destek verilebileceğini söylüyor.

Sistemimi soracaklar olacaktır.

Dark guardian Pro kasa (henüz kargoda)
FSP Hydro K 700 700W PSU (evde, kapalı kutu)
MSI B450 Tomahawk Max anakart (evde, kapalı kutu)
G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL16 RAM, henüz kargoda.
AMD Ryzen 3600 işlemci, henüz kargoda.
MSI 2060 Super Armor OC ekran kartı, henüz kargoda.
Seagate Barracuda 2TB HDD. Evde, statik poşeti açılmış.
SSD almadım henüz. İndirim bekleyecektim.

Bu durumda ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. Kabaca baktığımda MSI B450 Tomahawk Max'i geri gönderip MSI X570 GAMING Plus almak mantıklı gibi gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Gaming Plus kullanıcısıyım eğer OC ile uğraşmıycaksan alınabilir bir ürün pasif M.2 soğtucusuda iş görür eğer bir problem olucağını düşünüyorsan X570 TUF serisi bir kart almanı tavsiye ederim.

Bence değiştirmeye gerek yok. Zaten almışsınız. ryzen 3600 almışken yıllar sonra 4000 serisine değil büyük olasılık ddr5'li ryzen'den sonraki işlemcilere geçersiniz.
Veya fiyat farkına değer diyorsanız, asus tuf öneriyorlar ona geçin.

Bence değiştirmeye gerek yok. Zaten almışsınız. Ryzen 3600 almışken yıllar sonra 4000 serisine değil büyük olasılık DDR5'li Ryzen'den sonraki işlemcilere geçersiniz.
Veya fiyat farkına değer diyorsanız, ASUS TUF öneriyorlar ona geçin.

Dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı gibi, 3600 zaten yıllarca sallar beni gibi gözüküyor. Baktım olmuyor 3900 ileride alırım 4800'e denk gelir. 😂
Akşam Gaming gecesi var, f/p x570 düşmezse b450 de kalırım olmazsa. Her türlü iade edeceğim ama anakartı 140 lira daha ucuza buldum şu anda.
Ben Gaming Plus kullanıcısıyım eğer OC ile uğraşmıycaksan alınabilir bir ürün pasif M.2 soğtucusuda iş görür eğer bir problem olucağını düşünüyorsan X570 TUF serisi bir kart almanı tavsiye ederim.

Hocam bir de konuyla alakasız olacak ama sizin işlemciniz ve GPU 'nuzun sıcaklık değerlerini merak ettiğim için soruyorum, acaba kaç derecelerde geziyor o kasada?

Arkadaşa katılıyorum. Bundan sonraki yükseltmeniz DDR5'e olması daha mantıklı olur. Zaten 3600 çok güçlü bir işlemci. Size uzun süre yetecektir.

Bu akşam incehesap.com 'da Gaming gecesi var. Kafama yatan bir ürün olursa alırım yoksa kalır. Hepinize yardımlarınız için teşekkürler. Yine danışırım size buradan.

Dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı gibi, 3600 zaten yıllarca sallar beni gibi gözüküyor. Baktım olmuyor 3900 ileride alırım 4800'e denk gelir. 😂
Akşam Gaming gecesi var, F/P X570 düşmezse B450'de kalırım olmazsa. Her türlü iade edeceğim ama anakartı 140 lira daha ucuza buldum şu anda.

Hocam bir de konuyla alakasız olacak ama sizin işlemciniz ve GPU 'nuzun sıcaklık değerlerini merak ettiğim için soruyorum, acaba kaç derecelerde geziyor o kasada?

İşlemci oyundayken 65 derece Max ekrankartı da 73 derece Max. 3 saat Apex legend içerir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı